Beyin Jimnastiği ( Zeka, Mantık soruları)

• Konbuyu başlatan İrem35
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Beyin Jimnastiği ( Zeka, Mantık soruları)

Aşağıdaki paragrafta gizlenmiş yirmi tane ülke var..

"Yine paltosuz gelmiş, bir de peruk takmış. Gelirken yanında bilgisayarını da getirmiş. Pis ve çapaçul bir durumda. Safran sarısı bir yüzü var. Kafasının içinde kimbilir ne tilkiler dolaşıyor. Vaktinde üç roman yazan adam bu mu? Zaman dünkü başarılı adamdan geriye kişiliksiz bir virane bırakmış. Şimdi bir sanal manyak, tam bir manyak. Saçma sapan amaçlar peşinde koşuyor. Ben insanları severim ama insanlar ayağını yorgana göre uzatmalı. Davul bile dengi dengine çalar. Kimbilir kaç adam böyle sudan sebeplerle ziyan oldu." ...

bu gizlenmiş 20 ülkeyi bulun bakalım ;)

İpucu; ülkeleri ararken, ülke ismi; bir kelimenin son hecesi ile sonraki kelimenin ilk hecesinin birleşimide olabilir..

Sen ipucu değil direk sorunun cevabını vermişsin :D

Heceleri birleştirerek olmayan ülke isimleri bile çıkarttım :D

olmayan ülke isimlerini bulamazsın.. benim bu sorum, bunu; tolere eder cinsten değil :D

nepal, peru, kenya, isveç, fransa, fas, çin, romanya, küba, şili, iran, ırak, almanya.... offfff. ??? ??? Uzun sürüyor. Uğraştırma arkadaşım şu dönemde :) Ayın 15-24 arası soru sorma yasaklansın..

Arkadaşlar 500 Ytl niz var bu 500 ytl ye 100 tane aşağıda fiyatı belli hayvanlardan alacaksınız.
Eşek =1 Ytl
At =50 Ytl
Katır =10 Ytl

unutmayın 3 çeşit hayvandan toplam 100 tane alacaksınız ve toplam tutar 500 YTL olacak.

İrem35 ' Alıntı:
Aşağıdaki paragrafta gizlenmiş yirmi tane ülke var..

"Yine paltosuz gelmiş, bir de peruk takmış. Gelirken yanında bilgisayarını da getirmiş. Pis ve çapaçul bir durumda. Safran sarısı bir yüzü var. Kafasının içinde kimbilir ne tilkiler dolaşıyor. Vaktinde üç roman yazan adam bu mu? Zaman dünkü başarılı adamdan geriye kişiliksiz bir virane bırakmış. Şimdi bir sanal manyak, tam bir manyak. Saçma sapan amaçlar peşinde koşuyor. Ben insanları severim ama insanlar ayağını yorgana göre uzatmalı. Davul bile dengi dengine çalar. Kimbilir kaç adam böyle sudan sebeplerle ziyan oldu." ...

bu gizlenmiş 20 ülkeyi bulun bakalım ;)

İpucu; ülkeleri ararken, ülke ismi; bir kelimenin son hecesi ile sonraki kelimenin ilk hecesinin birleşimide olabilir..

nepal
peru
kenya
isveç
fransa
fas
çin
romanya
küba
iran
ırak
almanya
birmanya
panama
benin
gana
mali
gine
çad
sudan

:)

sn. poseidon tebrik ederim. çok güzel bulmuşsunuz.. :D

kutluel ' Alıntı:
Arkadaşlar 500 Ytl niz var bu 500 ytl ye 100 tane aşağıda fiyatı belli hayvanlardan alacaksınız.
Eşek =1 Ytl
At =50 Ytl
Katır =10 Ytl

unutmayın 3 çeşit hayvandan toplam 100 tane alacaksınız ve toplam tutar 500 YTL olacak.

Eşek = 1 Ytl x 60 = 60
At = 50 Ytl x 1 = 50
Katır = 10 Ytl x 39 = 390
--------------
500 Tl olsa gerek