Biz Ne Zaman 29 Ekim Cumhurriyet Kutlarız..?

merhaba ....bilgili abilerim...sorum.1....29 ekim türkiye cumhuryeti hürriyet bayramını kutlamayı hak kazananlar ve benim gibi haklarımızı ekonomi kırize baglayıpda hertürlü hakkımızı istedimde hemen maaşımı kırpmak ve a4 kagıdını önüme koyup istifaya zorlanma 04.09.2008. de maaşım..600+agi.67.00tl alıyordum 20.06.2009.da 4.aydır agi ödemesi yapılmıyordu ben agi istedim işverenin cevabı ben agi lerinizi maaşınızın içinde ödüyorum diyor tabiki benim maaşım şuan 25.10.2009.bana ödenen 600.tl hepsi içinde ve 3 ile 4 aydır maaşlarımız çerez parası gibi ödeniyor sorum..2..satır başında belirtigim gibi 28.10.2009 günü sorunlu ustaya yarın 29 ekim resmi tatil napıyoruz dedik işverenin akşam bizimle konuşaçagını ve anamızdan emdimizi bunumuzdan getireçekmiş akşam işveren atelye geldi aşırı öfkeli şekilde 29.ekimin kim resmi tatil oldugunu kim söyledi diye bagırak sordu bende 29 .ekimin resmi bayram oldugunu söylememi bitirmeden yarın işe gelmiyen şimdiden istifasını yazar söylemesi ayıp (sstt gider) diye bagırak konuşuyor bende dier arkadaşlarda bize bagırmaya küfürlü konuşamasın dedik ben konuşurum benim kanunlarım geçer beyenmeyen(küfürssssttt gider) bizde 29ekimde meçburen sabahleyin normal şekilde çalışmaya devam etmek zorundamıyız bunun yokmudur hakkı hukuku 1981 ssk girişliyim şuan ğünüm fazla senem doldu yaşımı bekliyorum ..2 senelik haklarımı alarak bu işyerinden ayrılmak istiyorum ne gibi işlem gerekiyor ilginize sonsuz teşekürler ederim saygılar....

Ynt: biz ne zaman 29 ekim cumhurriyet kutlarız..?

Ücretinizin 600TL olduğunu ıspatlayabilirseniz,asgari geçim indiriminin ödenmemesi, işverenin hakaret -küfür etmesi ( ıspatlamanız gerekecektir) nedeniyle iş sözleşmenizi noter kanalıyla feshedip,kıdem tazminatı ve ödenmeyen AGİ lerinizin örneğin 7 gün içinde ödenmesini talep edebilirsiniz.Ödenmemesi durumunda iş mahkemesinde açacağınız davada küfürleri ve AGi ninzin ödenmediğini ıspatlamanız durumunda tazminatınızı ve AGİlerinizi alabilirsiniz.
Davanın sonuçlanması da hemen hemen emekliliğe hak kazandığınız zamanı bulacaktır.

Ynt: Biz Ne Zaman 29 Ekim Cumhurriyet Kutlarız..?

merhaba..degerli yorumunuza çok çok teşekürler 04/09/2008 de maaşım bankaya yatıyor ve 18.gün çalıştım 19/08/2008 .de omzunda kas yırtıldı amaliyat oldum agustos ayında 18.gün çalışma karşılıgı ..360 tl maşım yatırdı 7 aydırda agi alamıyorduk 09/09/2008 de 7 aylık agi 431.20 tl banka hesabıma yatırdı benim banka hesabımda kayıtları var ben amaleyet.ten sonra 24/02/2009 iş başı yaptıgımda nisanda hesabıma 600 tl yatınca agi yine toplu vercek diye 4 ay sonra istedigimde ögrendimki maaşımın hepsi agi ile bereber 600 tl oldugunu ögrendim 28 ekimde de sırf bana deyil diyer 4 çalışan arkadaşlara.da hepimize küfürlü konuşdu şu an ben bu işyerinde çalışmaktayım önümüzdeki hafta içinde notere gitsem işlemi yaptıkdan sonra ne yapmalıyım özür dilerim bana biraz bilgilendirseniz sizlere sonsuz teşekürler ederim başarılarınız daim olsun.