Bölge Çalışmaya Geç Bildirim Hakkında

arkadaşlar ;

konu biraz karışık o nedenle sizden bir fikir almak istedim.. SGK ve İŞKUR'a kayıtlı olmasına rağmen bölge çalışmaya bildirilmeyen 3 adet şubemiz var bunların 2 sinin bildirim süresi 1 yıldan fazla geçmiş biride 1 mart yada 1 nisan2009'da açıldı ama bunda da geciktik.

1- ne yapmamızı önerirsiniz?
2- başvurduğumuzda ne gibi bir ceza uygulanır?
3- 1 ağustosta çıkacak yasayı beklesek kurtulma şansımız var mıdır?

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız. Forum Kurallarını okuyunuz.

Ynt: Bölge Çalışmaya Geç Bildirim Hakkında

Bölge çalışma işyeri bildiriminde bazen görmezden gelerek ceza uygulamayabiliyor. 1/8 itibaren açılacak işyerleri için bç işy.kaydı yok ancak işyeri açılışında ent.şekilde bölge nosu verilmesi veya sgk işv.nolarının bölge çalışmaca kullanılması olacaktır. Mevcut işv. için e-bildirgede bölge nosunun yazılması istenmektedir.

Selamlar,
1- Her şartta bildirim yapmanızı öneririm.
2- Müdürlükte çalışanların dediklerine göre şahıs firmalarına ceza var,şirketlere yok.İlginç ama aynı anda iki müracaatım olmuştu geçen yıl,biri şahıstı.Şahısa ceza geldi,şirkete hala gelmedi.
3- Yorum yok :)

twolf ' Alıntı:
Selamlar,
1- Her şartta bildirim yapmanızı öneririm.
2- Müdürlükte çalışanların dediklerine göre şahıs firmalarına ceza var,şirketlere yok.İlginç ama aynı anda iki müracaatım olmuştu geçen yıl,biri şahıstı.Şahısa ceza geldi,şirkete hala gelmedi.
3- Yorum yok :)

nasıl yani şirketlere yok tam tersi olması gerekmiyormu yani şirketlerden daha fazla ceza alırlar normalde bişeyler değişiyor sanırım

başvuracağım ama çok ceza yermiyiz bilmiyorum açıkçası çekincemde o

Sayın serkand şaşılacak bir durum maalesef ama çalışan memurun söylediği aynen böyle.Nitekim uygulamada da böyle olduğunu gördük.Ama şu an durum nedir bilemiyorum.Saygılar.

Ynt:Bölge Çalışmaya Geç Bildirim Hakkında

twolf ' Alıntı:
Sayın serkand şaşılacak bir durum maalesef ama çalışan memurun söylediği aynen böyle.Nitekim uygulamada da böyle olduğunu gördük.Ama şu an durum nedir bilemiyorum.Saygılar.

eğer yanlış anlamazsanız bişey daha soracağım bu birde yazılı bir şey değil değilmi?siz birde okudunuzmu hiç böyle birşey

Tabiki yazılı değil,kanuna bakarsanız şirket şahıs ayırımı olmadan ceza kesileceğinden bahsediyor.Biz zaten geçen yıl geriye dönük müracaat olursa ne kadar ceza gelebilir sorusuna cevap aramak için danıştık ama verilen yanıt bu şekildeydi.Bizde her halükarda müracaat yapılacağından evrakları sunduk ve söyledikleri gibi bir durumla karşılaştık.