İş kazasının Bölge Çalışmaya bildirim süresi ve cezası.?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
İş kazalarını geç bildirmenin cezasını öğrenmek için İst.Böl.Çalışma Müdürlüğüne telefon ettim.
Servis cezası var dedi, ceza servisi cezayı biz kesmiyoruz Sgk kesiyor artık dedi.Ceza tutarını da bilmediklerini söylediler.Sonrada 100,00 küsurluk bir ceza dediler.
İş kazasının bildirim süresini de iş kazasının olduğu günden sonraki iki iş günü değil de iş kazasının olduğu gün dahil iki iş günü olduğunu söylediler.
4857/77. maddeden bu net anlaşılmıyor.
4857/105. maddede ceza 1.250,00 TL yazıyor. Ama bu cezayı kim kesiyor belli değil?

Yakın zamanda bölge çalışma cezasına maruz kalmış olan varmı?
Ceza tutarı nedir?
Bildirim süresi de dedikleri gibi midir?

Ynt: İş kazasının Bölge Çalışmaya bildirim süresi ve cezası.?

bildirim süresi sizin bildiğiniz gibi,

tutarı benden öyle hatırlıyorum 15 gün içinde öderseniz %25 inidirim verdı değimedi ise...

Ynt: İş kazasının Bölge Çalışmaya bildirim süresi ve cezası.?

is kazalarini sgk ya is kazasi gunu dahil 3 is gunu icerisinde, bolge calismaya is kazasi dahil 2 gunde yaptik hep, 3-4 kez sureleri kacirdigimiz oldu,isci arkadas hastanede is kazasi diye kayit actirmis mesela, 5 isgunu sonra raporunu getirdi, one İs kazasi yazdirmissin abi,ne bileyim nasil oldugunu sordular bende anlattim,bu durumlarda calisma bakanligini aradim bugun yapsak birsey olurmu diye sordum,1-2 gunluk gecikmelere ceza kesmiyoruz dediler,4-5 tane iskazazini gec bildirdik,hicbir ceza yada tebligat gelmedi simdiye kadar.