resim

Borçtan dolayı icra gelmesi hk.?

Üyelik
13 Ara 2011
Mesajlar
2
Ben özel bir kuruluşta evrak sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Yaklaşık 3 ay önce birlikte çalıştığımız başka bir kuruluşun alacağına icra gelmişti. (şirketin bizde alacağı bulunmamakta).Konuyu şirket sahibine ilettiğimde konuyu hallettiğini herhangi bir şeye gerek kalmadığını söyledi. Fakat 2 gün önce aynı icra dairesinden borcun 3. kişilere tebliğ kağıdı geldi. Çalıştığım kuruluştan borcun tahsil edileceği yazıyor. benim bu durumda yapabileceğim nedir? Lütfen yardımcı olun, çok zor durumdayım :-[Konu başlığı ve içeriğinde Yardım/Acil/Lütfen gibi ifadeler kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!
 

bulent249

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Ara 2006
Mesajlar
3,860
Konum
ADANA
Ynt: Borçtan dolayı icra gelmesi hk.?

İcra dairesine kesinlikle yedi gün içerisinde itiraz yazısı yazmanız gerekir. Yazı bulunduğunuz şehirdeki icra dairesinden geliyorsa itiraz yazınızı elden teslim ediniz. Farklı şehirde ise aşağıdaki gibi yazınız.
05.10.2007
??? 6. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE
Gönderilmek Üzere.
??? NÖBETÇİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜNEİLGİ : ??./??. Sayılı Dosyanızdan gönderilen 1. Haciz İhbarnamesi..

Müdürlüğünüzün ??./??.. sayılı dosyasından çıkartılan 1. Haciz İhbarnamesi,
02.10.2007 Tarihinde tebellüğ olunmuştur.

İlgi Haciz İhbarnamesinde adı geçen takip borçlusu ?????? in şirketimiz nezdinde herhangi bir hak ve alacağı bulunmadığından, bu borçluyla ilgili olarak 1. haciz ihbarnamesine tümüyle itiraz etmekteyiz.

İtirazen arz olunur. 05.10.2007

1.HACİZ İHBARNAMESİNE
İTİRAZ EDEN 3. ŞAHIS
???? A.Ş.

EK: İmza Sirküleri
 

bulent249

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Ara 2006
Mesajlar
3,860
Konum
ADANA
Ynt: Borçtan dolayı icra gelmesi hk.?

Yedi günlük sürede itiraz edilmediyse bir avukatla görüşüp menfi tespit davası açmanız gerekir. Aksi takdirde şirketinizden tahsil ederler...
 
Üyelik
13 Ara 2011
Mesajlar
2
Ynt: Borçtan dolayı icra gelmesi hk.?

Çok teşekkür ederim. Demek durum yine avukatlara intikal edecek. Hem de benim yüzümden :( Neyse öğrendik artık. Peki yaptırım hakkında bilgisi olan var mı? Avukatlara intikal etmeden çözülemez mi sağlıklı bir şekilde?
 

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
5,688
Konum
İSTANBUL
Ynt: Borçtan dolayı icra gelmesi hk.?

Neden sizin yüzünüzden olsun Konuyu şirket sahibine ilettiğimde konuyu hallettiğini herhangi bir şeye gerek kalmadığını söyledi. gereğini yapmışsınız ya konuyu şirket sahibine iletmişsiniz oda hallettim demiş sizin hatanız olduğunu düşünmüyorum
 
Üst