Borçtan dolayı icra gelmesi hk.?

Ben özel bir kuruluşta evrak sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Yaklaşık 3 ay önce birlikte çalıştığımız başka bir kuruluşun alacağına icra gelmişti. (şirketin bizde alacağı bulunmamakta).Konuyu şirket sahibine ilettiğimde konuyu hallettiğini herhangi bir şeye gerek kalmadığını söyledi. Fakat 2 gün önce aynı icra dairesinden borcun 3. kişilere tebliğ kağıdı geldi. Çalıştığım kuruluştan borcun tahsil edileceği yazıyor. benim bu durumda yapabileceğim nedir? Lütfen yardımcı olun, çok zor durumdayım :-[

Konu başlığı ve içeriğinde Yardım/Acil/Lütfen gibi ifadeler kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: Borçtan dolayı icra gelmesi hk.?

İcra dairesine kesinlikle yedi gün içerisinde itiraz yazısı yazmanız gerekir. Yazı bulunduğunuz şehirdeki icra dairesinden geliyorsa itiraz yazınızı elden teslim ediniz. Farklı şehirde ise aşağıdaki gibi yazınız.
05.10.2007
??? 6. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE
Gönderilmek Üzere.
??? NÖBETÇİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

İLGİ : ??./??. Sayılı Dosyanızdan gönderilen 1. Haciz İhbarnamesi..

Müdürlüğünüzün ??./??.. sayılı dosyasından çıkartılan 1. Haciz İhbarnamesi,
02.10.2007 Tarihinde tebellüğ olunmuştur.

İlgi Haciz İhbarnamesinde adı geçen takip borçlusu ?????? in şirketimiz nezdinde herhangi bir hak ve alacağı bulunmadığından, bu borçluyla ilgili olarak 1. haciz ihbarnamesine tümüyle itiraz etmekteyiz.

İtirazen arz olunur. 05.10.2007

1.HACİZ İHBARNAMESİNE
İTİRAZ EDEN 3. ŞAHIS
???? A.Ş.

EK: İmza Sirküleri

Yedi günlük sürede itiraz edilmediyse bir avukatla görüşüp menfi tespit davası açmanız gerekir. Aksi takdirde şirketinizden tahsil ederler...

Çok teşekkür ederim. Demek durum yine avukatlara intikal edecek. Hem de benim yüzümden :( Neyse öğrendik artık. Peki yaptırım hakkında bilgisi olan var mı? Avukatlara intikal etmeden çözülemez mi sağlıklı bir şekilde?

Neden sizin yüzünüzden olsun Konuyu şirket sahibine ilettiğimde konuyu hallettiğini herhangi bir şeye gerek kalmadığını söyledi. gereğini yapmışsınız ya konuyu şirket sahibine iletmişsiniz oda hallettim demiş sizin hatanız olduğunu düşünmüyorum