Boşanma ve soyadı değişikliği

İyi akşamlar,nişanlımın önceden bir evliliği oldu ve boşandı. Fakat bu evlilik sonrasında işvereninin ikazı üzerine sgkya yeni soyadını bildiriyor. Şu anda boşanmasına ve eski soyadını kullanmak için dilekçe vermesine rağmen halen soyadı, sicil dökümünde ve sgk hizmet döküm sayfasında eski eşinin soyadı olarak gözüküyor. Bununla ilgili ne gibi bir işlem yapılabilir. Eski eşinin soyadını kayıtlardan tamamen silmesi mümkün müdür? Forumda aradım fakat bu konuyla direk alakalı bir başlık bulamadım. Cevabınız için şimdiden teşekkürler

Ynt: Boşanma ve soyadı değişikliği

sanırım değiştiremiyorsunuz , yani evli olduğu dönemde soyadı ne ise o şekilde görünür hizmet dökümünde. Eğer soyadı değişikliğini posta ile gönderdi iseniz 1-2 ay kadar bekleyin. Bu tür değişiklikler biraz zaman alıyor. Elden bildirimde bulundu iseniz tekrar gidip kontrol ettirin dicem ama sırada başka işlerde olabileceği için yine de hemen işlem yapamazlar. Ne zaman başvurdunuz değişiklik için bilemiyorum ama biraz zaman tanıyın , mutlaka değişir.

Yeni nüfus cüzdanı ile birlikte Sskya gidildiği zaman Sigortalı İşlemleri bölümünden anında düzeltiliyor.Ancak sayın HAZELSU' nun da dediği gibi, ilgili dönemlerde ki soy adı o şekilde kalacaktır.En baştaki ismi ve bundan sonraki işlemlerde işlenen soyadı düzelecektir.

Kolay gelsin.

İlginize teşekkür ederim, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda hareket edeceğim.