Çalıştığı İş Yerinde Emekli Olan Kişinin İşine Devam Etmesi?

Ogrenci

Katkı Sunan Üye
Merhaba

Çalıştığı iş yerinde emeklilik şartlarını yerine getiren işçi yine çalışmaya devam edecek ise nasıl bir yol izlenmeli ?

1) Önce SGDP giriş bildirgesi doldurup girişi yapıldıktan sonra aynı gün "emeklilik" nedeniyle çıkışı mı yapılacak.

2) EK-1 ve EK-2 verilecek mi?

teşekkürler

Önce emekliliğe müracat edecek dosyasını hazırlayıp ssk ya verecek sonra emeklilik dolayısıyla işten çıkarılacak tabi ek 2 verilecek
ssk da kıdem tazminatı alındımı diye forumda bir soru var hayır deniyor buna sonra ssk ( ben bir ay sonra emeklilik işlerim tamamlandı ve şimdi gidip kıdemini tasarrufu alırsın demişlerdi) Emekli olmadan çalışamıyorsun
Benim başıma geldi sgdp primi ile geçici verilen tashih no.su ile çalışıp çalışamıyacağımı sordum.Emekli olmadan çalışamazsın dediler ne yapacağım yani bir ay aç mı gezeceğim kıdem de yok demiştim. ya da kayıt dışı mı çalışacağım sana çalışamıyacağını söylüyoruz Kayıtdışı mı nasıl çalışırsın bizi ilgilendirmez dediler.(Bunu ssk da sırayla şef ve müdür dedi)Tabi bir ay kayıtdışı çalışmıştım 2001 de böyleydi

Elbette hesap pululası ile birlikte emeklilik dilekçesi veriyor çalışan. Çıkışı yapılıyor. Ek 2 de veriliyor.
Aynı gün de SGDP giriş yapılabiliyor. SSK ya elden giriş yapılıyor. Numara kısmına zaten tahsis numarası değil ssk sicil numarası yapılıyor ve SGDP kısmı işaretleniyor.
Birçok defalar uyguladık. Tabii ek 1 de ayrıca yapılıyor.

bir işyerinde 2 ay ssk lı olarak çalışıp ayrılan işçi 1,5 ay sonra aynı işyerine tekrar ssk lı olarak girdiği takdirde gelir vergisi matrahı sıfırlanmalımıdır yoksa bordro da eski gv matrahı etkili olmalımıdır.
teşekkürler

Aynı işyerinde aynı mali yıl içersinde giriş çıkış da yapsa matrah sıfırlanmaz ve birikimli olarak devam eder. başka işyerine geçerse orda dikkate alınmaz baştan başlar.