Cari Alacağa Karşın Mal Alımı

Merhaba,

Çalıştığımız firma borcunu nakit olarak ödeyemiyor buna karşılık elindeki boyaları gönderiyor. Ama bunun için faturada kesmiyor bize. Bu kapsamda ben kayıtlarıma bu boyaları nasıl alabilirim? kayıtlarıma alamadığım için satışını da yapamıyorum.

teşekkürler

siz o boyalarla borçlu firmaya boya badana yapın bu ne terbiyesizliktir adam hem borcunu ödemiyor hem karşılıında boya yolluyor hem de faturasını kesmiyor hiç olacak iş mi alsın boyasını kendi başını boyasın

Selamlar
Her iki taraf içinde yanlış bir işlem olur.Faturasız mal çıkışı,faturasız mal girişi..
Sizce mümkün mü,sayın Neredekaldı?

siz o boyalarla borçlu firmaya boya badana yapın bu ne terbiyesizliktir adam hem borcunu ödemiyor hem karşılıında boya yolluyor hem de faturasını kesmiyor hiç olacak iş mi alsın boyasını kendi başını boyasın

Sayın Stajerim

Lütfen form kurallarına uyunuz.Formda Üslubunuza dikkat ediniz.Sorulara cevap yazarken, cevaplarınızı açık,net,anlaşılır olmasına dikkat ediniz

Saygılarımla

Sayın formdaşım

**Çalıştığımız firma borcunu nakit olarak ödeyemiyor buna karşılık elindeki boyaları gönderiyor.

--Buraya kadar doğru borcuna karşılık mal veriyor

**Ama bunun için faturada kesmiyor bize.

--Bunun için fatura kesmemesi çok yanlış.Çünkü faturasız gönderdiği her mal onun cari hesabında da düşmeyecek ve resmi anlamda da hala borçlu gözükecektir.Yarın bir gün cari hesap yönünden mahkemelik olunursa iş resmi olarak belgelenmesi gerekecek.Yasal Defterler,Faturalar v.s,v.s.

**Bu kapsamda ben kayıtlarıma bu boyaları nasıl alabilirim? kayıtlarıma alamadığım için satışını da yapamıyorum.

--Bence bu iş çözülmeden (yani fatura olayı) bu boyaları kayıt altına almayın derim.Hatta size akıl bile verseler.(Başka yerden fatura temin etmek,Gider Pusulası ile kayıtlara almak gibi)

sayın Ferhat'ın yapmayın diyerek parantez içinde belirttiği yollarla olabilir ancak bir alternatif, ama yapmayın..