Defter-Beyan Hesap Özeti

Herkese selamlar, ben bir mükellef olarak Defter-Beyan sistemi üzerinden 2022 hesap özetimi almak istiyordum. Lakin "Hesap Özeti" sekmesinden tarih aralığını seçtikten sonra "Oluştur" butonuna bastım ve ardından da bilgisayarıma indireceğini düşündüğüm için istemeden "Kaydet" butonuna tıkladım. Fakat sonradan fark ettim ki onun hemen yukarısında "PDF" ve "Excell" çıktısı butonu varmış. Bu durumda benim 2022 Hesap Özeti kaydetmem herhangi bir sorun teşkil eder mi? Yapılması gereken bir durum var mı bu konuda?

Hayır hiç bir sorun teşkil etmez.Oradaki "kaydet" butonu,o anda ekrana gelen bilgileri hafızaya almasını sağlar.Bilgilerde herhangi bir değişiklik yapmadığınız sürece her açtığınızda aynı veriler ekrana gelir.Kaydet deseniz bile daha sonra kayıtlarda bir düzeltme yapabilirsiniz.Tekrarında aynı ekranda yine oluştur derseniz, rakamlar yeni haliyle gelecektir,yine o şekilde kaydedebilirsiniz.
Rahat olun,herhangi bir sorun yok.İstediğiniz gibi düzeltmeler yapabilirsiniz.

Hayır hiç bir sorun teşkil etmez.Oradaki "kaydet" butonu,o anda ekrana gelen bilgileri hafızaya almasını sağlar.Bilgilerde herhangi bir değişiklik yapmadığınız sürece her açtığınızda aynı veriler ekrana gelir.Kaydet deseniz bile daha sonra kayıtlarda bir düzeltme yapabilirsiniz.Tekrarında aynı ekranda yine oluştur derseniz, rakamlar yeni haliyle gelecektir,yine o şekilde kaydedebilirsiniz.
Rahat olun,herhangi bir sorun yok.İstediğiniz gibi düzeltmeler yapabilirsiniz.

Cevabınız için gerçekten çok teşekkür ederim. İyi günler ve iyi çalışmalar diliyorum sizlere. :giggle: