Düzeltme beyannamesi ile Kdv ödemesi kalmıyor.?

bi soru hakkında yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar... örneğin bi işletme defterinin kdv beyannamesini gönderdik ve 1000 tl ödenecek kdv çıktı ama sonradan gider faturalarını işlemediğimizi anladık düzelme beyannamezi verdiğimizde 1000tl yi de ödemek zorundamıyız yoqsa onu düşürmek için maliyeye bi dilekçe veriliyormu

Ynt: düzeltme beyannamesi

Düzeltme beyannamesini verdikten sonra dilekçe ekine beyanname ve tahakkuk fişini de ekleyerek vergi dairesine başvuru yapmalısınız.

Ancak vergi ödemesini azaltan düzeltme beyannameleri inceleme söz konusu haline gelebiliyor.

Ynt: Düzeltme beyannamesi ile Kdv ödemesi kalmıyor.?

1000tl yi tabiki ödemiyeceksiniz. vedop sistemi o tahakkuku otomatik olarak firmanın borç kartından silecek. dilekçe verilmesini gereken bir durum yok. daire büyük ihtimalle o döneme ait inceleme talebinde bulunacaktır. siz sadece damga vergilerini ödeyip bekleyin.

NİSANLI ' Alıntı:
Düzeltme beyannamesini verdikten sonra dilekçe ekine beyanname ve tahakkuk fişini de ekleyerek vergi dairesine başvuru yapmalısınız.

Ancak vergi ödemesini azaltan düzeltme beyannameleri inceleme söz konusu haline gelebiliyor.

Ödemeyi azaltan düzeltme beyannamelerinde dilekçe ile başvuru yapılması gerekiğini önemle arz ederim

NİSANLI ' Alıntı:
NİSANLI ' Alıntı:

Ödemeyi azaltan düzeltme beyannamelerinde dilekçe ile başvuru yapılması gerekiğini önemle arz ederim

sayın nisanlı vergi dairesindeki arkadaşımla karşılaştım az önce ve konuyu sordum.

biz o aya ait defter ve belgeleri isteyeceğiz daha sonra sorun yok ise düzeltme yapıp ilk tahakkuku iptal edeceğiz dedi. siz isterseniz biz defter ve belgeleri istemeden dilekçe ile defter ve belgeleri getiririsiniz işlem hızlanır dedi. saygılar.

Ynt: Düzeltme beyannamesi ile Kdv ödemesi kalmıyor.?

dilekçe ile başvurmanız şart
biz ödediğimiz muhtasara düzeltme verdik yaklaşık 17000-tl idi 8-9 ay gibi bir sürede mahsup işlemini gerçekleştirmediler. vergi dairesi bu konularda enteresan ben olsam düzeltme yerine kdv yi ödeyip öteki aya indirim konusu yapardım