Düzenleme ve Fiili Sevk Tarihi

batlı

Katkı Sunan Üye
1-irsaliye düzenleme tarihi 12.11.2008 fiili sevk tarihi 25.11.2008. Ben faturayı 20.11.2008 de kestim. fiili sevk tarihinden önce kesmiş olduğum için faturada "iş bu faturada belirtili mallar emanette bulundurulmuş olup bilahare sevk edilecektir" şeklinde bir şerhe yer verdim.

2-irsaliye düzenleme tarihi 27.10.2008 fiili sevk tarihi 06.11.2008. faturayı 08.11.2008 tarihinde kestim.

düzenlediğim bu örneklerde tereddütte kaldım. görüşleriniz alabilirmiyim?

Ynt: düzenleme ve fiili sevk tarihi

merhaba
Emtianın satılmak üzere bir komisyoncuya (Konsinye) gönderilmesi halinde, ?konsinye amaçlı teslim edilmiştir? ibaresi yazılmak suretiyle sevk irsaliyesi düzenlenmesi gerekmektedir. Burada sevk edilen malın faturası, V.U.K.?daki 7 günlük süreye bağlı olmaksızın, komisyoncu (konsinye) tarafından satıldığı (alıcısına teslim edildiği) zaman düzenlenecektir.

verilen cevabın benim sorum ile bağlantısını kuramadım...

arkadaşlar. benim fiili sevk tarihinin üzerine odaklaştığım ve faturada şerh yazdığımı belirtiğim bu sorularıma net bir cevap verebilecek arkadaş yokmu?

Sayın batlı, size örnek bir link verdim, içerisinde bir çok link, bir çok yorum, bir çok vevap barındırıyor ki bu cevaplar içerisinde sizin sorunuza da cevap olabilecek bir çok mesaj mevcut. Kısa bir sürenizi ayırabilirseniz eminim cevabı bulacaksınız.