E-Beyanname Aracılık Ve Sorumluluk Sözleşmeleri Hk.

Ya arkadaşlar kafama takılan bir sorun var, 2013 te 01/01/2013-31/12/2013 dönemi için sözleşme yapmıştım. Bu firmayla 2014 için sözleşme irtibat eksikliğinden dolayı 01/02/2014 tarihinde yapılabildi. iptal ya da süresi biten sözleşmelerde 15 günlük bildirim süresi olduğuna göre; ben şimdi yeni sözleşmeyi girebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim? Süresi sona eren desem 15/01/2014e kadar bildirmem gerekiyordu, iptal deyip yeni tarih girsem sonra da yeni sözleşmeyi girsem sorun olur mu?

Elektronik Beyanname Ve Sorumluluk Sözleşmesi

Arkadaşlar mali müşlavirlik bürom var yeni açtım.sormak istediğim 2013 yılında almış olduğum defterler için yapılan sözleşye istinaden dv ödedim 2013 yılı için.ocaktada 2014 yılı için ödemeye gidecektim arkadaşlar şubatta sözleşmeyi gib den yenileyeceksin öyle dv lerini ödeyeceksin dediler.bana biraz bu konuda bilgi verebilirmisiniz şubatta ben ne işlem yapacağım..

Arkadaşlar mali müşlavirlik bürom var yeni açtım.sormak istediğim 2013 yılında almış olduğum defterler için yapılan sözleşye istinaden dv ödedim 2013 yılı için.ocaktada 2014 yılı için ödemeye gidecektim arkadaşlar şubatta sözleşmeyi gib den yenileyeceksin öyle dv lerini ödeyeceksin dediler.bana biraz bu konuda bilgi verebilirmisiniz şubatta ben ne işlem yapacağım..

hayırlı olsun büronuz bu sene bende yeni açtım buromu sözleşme yaptığın mükelefler için önceki smmm yaptığı sözleşmeyi iptal etmesi gerekir.daha sonrada siz yaptığınız sözleşmeleri girmeniz lazım yaptığınız yeni sözleşmeler içinde binde 9,48 d.v sini 15 gün içinde bildirmeniz lazım.

Ya arkadaşlar kafama takılan bir sorun var, 2013 te 01/01/2013-31/12/2013 dönemi için sözleşme yapmıştım. Bu firmayla 2014 için sözleşme irtibat eksikliğinden dolayı 01/02/2014 tarihinde yapılabildi. iptal ya da süresi biten sözleşmelerde 15 günlük bildirim süresi olduğuna göre; ben şimdi yeni sözleşmeyi girebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim? Süresi sona eren desem 15/01/2014e kadar bildirmem gerekiyordu, iptal deyip yeni tarih girsem sonra da yeni sözleşmeyi girsem sorun olur mu?

arkadaşlar bu durum başına gelen hiç kimse yok mu acaba?

soruna cevap alabildin mi arkadaşım? aynı durum benim bu yıl bşıma geldi. geçen yılın (2014) sözleşmelerini süresi sona eren olarak iptal etmedik. cezai bir durumla karşılaşırmıyız?

peki şöyle sorayım o zaman; düzenlediğimiz hizmet sözleşmelerinin dönemi mutlak suretle takvim yılı mı olmalı?? örneğin 01,02,2014-31,01,2015 olarak düzenleyebilir miyiz?

hizmet ve aracılık sözleşmeleri gib'ten güncellenmeyecek sadece defter tasdik bilgileri girilecek sanırım. doğru mudur ? dolayısı ile sözleşme iptal yapmaya gerek kalmadı..

Son düzenleme:
Peki İSMMMO yazılım ne olacak? Orda 2015 ve sonrası için her yıl yeniden sözleşme yapma zorunluluğu getirildiğine göre; 2015 yılı sözleşme yapıldığı takdirde, gib deki ebeyanname aracılık ve sorumluluk sözleşmesinde tarih ve sözleşme numarası yanlış olacağından , İĞSMMMO yazılımda yeni sözleşme yapıldığında 15 gün içinde, mükellefin gibdeki sözleşmesinin iptal edilerek yeniden girilmesi gerekmiyor mu?

Merhaba

arkadaşlar 31/05/2016 tarihinde işe bırakma bildirimi yapılan mükellefin aracılık ve hizmet sözleşmesinin iptali; bugün itibariyle hala girilmedi. Girdiğim takdirde Mayıs 2016 KDV yi almayacak. Ama tebliğde 15 gün içinde iptal edilmeli diyor.?
cezayı mı girdik.

1. son beyanlar iptal edilse de veriliyor; sizin örneğe göre fesih tarihi 31/05 olarak yapsanız da 06 ayda 05 aya ait kdv yine 2016/2 dönem geçici v ve yıllık beyan verilebilir.
2. Bugünden geriye 15 gün hesabı ile iptal edebilirsiniz veya kdv tahakkuku aldığınız günü fesih tarihi olarak yazıp iptal edin.