EK-1, EK-2 İşkencesi Gerekli mi Sizce?

Çok değerli meslektaşlarım, öncelikle hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Foruma yeni üye oldum, bu kadar güzel bir forumu yeni keşfettiğim için kendime kızdım doğrusu, düşünüp hazırlamakta emeği geçenleri kutluyorum. Arkadaşlar bu çalışma bakanlığına verilen Ek-1 ve Ek-2 kabusu hepimizin bildiği gibi çok gereksiz bir uygulama ve sanıyorumki birçok meslektaşımız büyük sıkıntı içerisinde. Ben şöyle bi çevremdeki arkadaşlara baktığımda bu uygulamayı çoğu meslektaşımızın dikkate almadığını yada haberi olmadığını gördüm. Kaldıki biz zaten ssk ya işci giriş çıkışlarıyla ilgili her türlü bilgiyi veriyoruz, sadece birkaç ufak detay bilgiler eksik kalıyor ve bunu yapmakta çok zor değil yani ayrı ayrı kurumlarla uğraştırmayı gerekmez. Mademki bu bilgiler bakanlığa çok lazım ssk'dan alamazmı bu bilgileri. Ssk ya verdiğimiz bilgirgelerde birkaç hane daha açılır ve oralara yazılır gerekli olan bilgiler olur biter. Peki biz bu konuları burada tartışıyoruz ve sıkıntılarımızı dile getiriyoruz acaba bu sıkıntımızdan bakanlığın gerçek manada haberi varmı eğer yoksa biz bu sıkıntılarımızı ve önerilemizi tüm meslektaşlar olarak bakanlığa bildiremezmiyiz. Birkaç kişi bildirmiş olabilir ama ciddi olarak tüm meslek camiası bu sıkıntıları ve önerileri yazarsak belki bizlere büyük bir iş yükü olan, devlete kırtasiyecilikten dolayı bir sürü masraf yükü olan bu uygulamadan vazgeçilir ve uygun olan bir uygulama getirilir ne dersiniz?

Not: Bu yazının başlığı Ebru Şener tarafından forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir. Lütfen Forum Kuralları' nı okuyunuz.

çok basit bir çözümü var çalışma bakanlığı ssk nin veritabanlarına online olarak ulaşabilecek bi sistem kuracak sıkıntı bitecek ama devlet böyle bir uygulamaya en az 4 senede geçer