Elektronik Beyanname Aracılık Ve Sorumluluk Sözleşmesi

Ynt: Elektronik beyanname aracılık ve sorumluluk sözleşmesi

Sn 10haci10 ilkin ben sizin dostunuz,tanıdığınız yada arkadaşınız, değilim üslubunuzu ona göre takının.
İsteyen istediğini yapmakta serbesttir yarın öteki gün size olur ya herhangi bir ceza tahakkuk ettirdiklerinde elinizdeki Türmob yazısı sizi cezadan kurtarırmı kurtarmazmı siz bir kere bunu idrak edip bi araştırın.
Benim tarafımdan bu konu kapanmıştır isteyen Türmoba güvensin isteyen benim yaptığımı yapsın benim kafam rahat inşallah birliğe güvenenlerinde rahat olur.

Edit :
Ek olarak şunuda yazıyorum :
Bu işler biz görüştük, mutabakata vardıkla olmaz. Birlik yayınlacayaksa kesin bir dille dediği şekilde yapıldığında hiçbir cezanın tahakkuk ettirilmeyeceğini ve ceza tahakkuku yapılırsada kendilerinin bu cezaları üstleneceğini yazsın bende birliğin dediği gibi yapayım.
Saygılarımla.

aciiiiiiiiiil yardım
slm arkadaşlar benden 2011 yılı sonu itibari ile defteri alıp başka mali müşavir arkadaşa veren mükellef oldu.ben de nasıl olsa yıl bitti sözleşme süresi kendiliğinden sona erdiğinin sanarak hiç bir iptal fesih işlemi yapmamıştım ama daha sonra şubnat yaında sözleşmenin iptal fesih edilmesiğ gerektiğini öğrendim bende 15 günlük süreyi göz önüne alarak 31.01.2012 fesih tarihi yaptım şimidi diğer mali müşavir aradı ocak 2012 beyannameyi gönderemiyormuş ne yapmam gerekir iptal fesih tarihinde değişikliği izin vermiyor bilgisi olan arakadaşlar lütfenyardımmmm acillll

bence sen sözleşmeyi iptal etmeden önce denemiştir o muhasebeci, yapmış olduğu sözleşmeyi sisteme girecek daha sonra beyannameyi gönderecek sorun çıkmayamaması gerekir.

üstadlar terk eden mükellefin sözleşmesini iptal mi fesih mi yoksa süresi sona eren olarak mı hangisinden beyan etmemiz gerekli

ileri ki dönem kdv-stpj-geçici-yıllık beyannameyi vermek için

Arkadaşlar sözleşmeleri her sene internet vergi dairesinden güncelliyormusunuz. Ben güncellemeye çalıştığımda eski sözleşme tarihini yazıyor bu tarihten sonra güncelleme olmaz gibi bir şey yazıyor. Siz nasıl yapıyorsunuz. Güncellememenin bir cezası var mı. Güncelenecekse nasıl güncellenecek.

Merhaba,

30/04/2018 işi bırakma bildirim formunun vergi dairesine verildiği tarih.
12/05/2018 yoklama memurunun kapanış yoklaması için geldiği tarih.

e-beyanname aracılık sorumluluk sözleşmelerinin iptal edilme süresi en geç 15 gün olduğu için 30/04/2018 tarihini mi baz almak lazım.

Açıkcası bu sürelere kim dikkat ediyor,orası tartışılır.
Mayıs ayının herhangi bir günü sözleşme iptal edebileceğinizi düşünüyorum.1'i bile olabilir.

Bu arada benim şöyle bir sıkıntım var,bunu bir türlü çözemedim.

Bir mükellefimin üyesi olduğu bir dernek var.
Bu dernek sadece kiradan dolayı 3 ayda bir muhtasar beyannamesi veriyor.benden rica etti,beyanlarını ben veriyorum.Ancak sorumluluk sözleşmesi değil,beyanı verebilmek için sadece aracılık sözleşmesi düzenleyip gib'e giriş yapıyorum.Fakat tabi bu sözleşmelerde beyanı verince sözleşme otomatikmen devre dışı kalıyor.Yani bir sonraki dönem tekrar sözleşme girişi yapmak zorunda kalıyorum.Yaklaşık 1 yıldır,bu böyle sürüp gidiyor.Mükellefi vergi dairesine gönderdim,git,sor,gerekirse firmaya şifre versinler,o şifreyle beyanı verelim dedim.Bir sonuç alamadık.Bende daireye gidip soramadım bir türlü.Ücret falanda almıyorum bu işten.
Ama her 3 ayda bir aracılık beyanı hazırlayıp sisteme girmek zorunda kalıyorum.
Bunu bir türlü çözemedim.
Bu konuda fikriniz varsa,duymak isterim.

Açıkcası bu sürelere kim dikkat ediyor,orası tartışılır.
Mayıs ayının herhangi bir günü sözleşme iptal edebileceğinizi düşünüyorum.1'i bile olabilir.

Tahsin Bey çok teşekkürler, söz konusu kapanışını veren; meslek mensubu arkadaşım, sözleşmeleri iptal etmeyi unutmuş

Merhaba
Kapanış olduğu için sıkıntı olmaz bence. Tekrar yenilenme durumu olmayacağından mayıs sonu bile iptal edebileceğinizi düşünüyorum.

Hayır görüşmedim.Görüşülmesi gerektiğini hiç düşünmedim bile :)

Sevgili Tahsin,

Derneklerdeki durum biraz farklı, Ticari işletme olmadıkları için sadece stopajdan dolayı mükellefiyet açılıyor, bu nedenle Dernek bir yazı ile müracaat edip doğrudan şifre alabiliyor. Bazı vergi daireleri bu detayları bilmiyor maalesef. Dernekler müdürlüğünün konu ile hiç ilgisi yok. Dernekler müdürlüğü, İçişleri bakanlığına bağlı biliyorsun, sadece Dernek Beyanı, Genel Kurul vs konularla ilgileniyor, tam Ticaret Sicil gibi.