Emlak Vergisinden 7040 S. Kanuna göre 2.000,- TL siliniyor mu?

Merhabax
7040 Sayılı Kanuna göre belediyelere ödenen emlak vergisinde 31.12.2022 tarihine kadar olan borç aslı
2000 TL ye kadar aslı olan vergiler siliniyor mu?. Ben Gaziosmanpaşa Belediyesine sordum silinmediğini v
silinmeyeceğini, yapılandırma yapılması lazım geldiğini söylüyorlar.
Acilen açıklık getirilmesini rica

Merhabax
7040 Sayılı Kanuna göre belediyelere ödenen emlak vergisinde 31.12.2022 tarihine kadar olan borç aslı
2000 TL ye kadar aslı olan vergiler siliniyor mu?. Ben Gaziosmanpaşa Belediyesine sordum silinmediğini v
Kanunda şöyle bir paragraf var. "1/1/2023 tarihi itibarıyla her bir borçlu adına tahakkuk ettiği halde ödenmemiş olan asli ve fer'i alacakların toplamı tüm tahsil daireleri itibarıyla 2.000 Türk lirasını aşmayan," buna göre meslektaşlarım yorum yapalım ve doğrusunu bulalım. Emlak Vergileri de benim anladığım kadarıyla V.U.Kanunu ve Gelir Vergisi Kanununa göre düzenleniyor. Tahsilat ise de öyle.

Emlak vergileri belediye alacağı olduğu için bu kapsama girmez.
Belediye alacağı ama Vergi usul kanunu ve amme alacakları kanunu hükümlerine göre tahsilatı yapılıyor. Yeni 7440 Sayılı kanunda da 2000 TL. yı aşmayan 31.12.2022 tarihine kadar olan vergiler silinir ifadesinden yararlanması lazım gelmez mi?
Emlak Vergisi Kanunu
Madde 37 – (Değişik: 4/12/1985-3239/113 md.)
Bu Kanun hükümleri saklı kalmak şartıyla, bu Kanuna göre alınacak vergiler hakkında 213 sayılı Vergi Usul Kanunu ile 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.
Bu Kanunda geçen "Vergi dairesi"tabiri, belediyeleri ifade eder.

Merhabax
Arkadaşlar bu arada tipografik bir hata olmuş 7440 Sayılı Kanun olacak

Her ne kadar yazdıklarınızın kanun karşılığını belirtmiş olsanız bile biraz gelişigüzel bir yorum olacak ama, yararlanılacağını sanmıyorum.
Örnek; Oda aidat yapılandırmasına neden en fazla 9 taksit imkanı getiriyor....?