Eşe ait işyerinin bedelsiz kiralanması

Ynt: Eşe ait işyerinin bedelsiz kiralanması

Mal sahibi eşe gelen para sene sonunda banka aracılığı ile geri dönerse gayet kolay yakalamak. Elden ödenirse biraz zor,ama imkansız değil.

Elbette banka kanalıyla eşe ödenen kiranın geri dönüşü olmayacak.
Bu koca eşine para vermeyecekmi? Bunun ivazsız intikal olduğunu nasıl ispatlayacaksınız.
Yada pahalı bir araba aldı eşine olmazmı 500 bin euroya araba satılıyor. :)
Bazı kavramları zorlamamak lazım.

Diyelim ki eşine 500.000.-EURO'luk araba aldı ve hediye etti, çok açık VİV konusuna girer. İspatlama konusuna gelince vergi inceleme elemanlarını bu kadar hafife almayın bence:))

O zaman sn Karakaya Türkiye de vergilenmemiş kazanç kalmaz ne mutlu. :D

Ayrıca bilmem biliyormusunuz ülkemizde denetlenme oranı %1,5-2 arasıdır.vasıtalı vergilerin toplam içindeki oranı da %70 lere dayanmıştır.
Maliye yakaladığından vergi alır. Buda toplamın malesef %15 ini geçmez . Asıl vergiyi ücretliler verir.
Kaynakta kesildiği için.

Koca eşine kredi kartını verir oda kendine giyim kuşam vs alışveriş yapar ile eşin hs para yatırması ve eşin aynı alışverişi yapması arasında ne fark var?

Aile içinde her zaman para alışverişi olur. Önemli olan burda kazancın vergilendirilmiş olmasıdır.
Eğer büyük bir suç örgütü falan yoksa kimse aile birliği içindeki para akışını izlemez. :)

eşler arasında "emsal kira bedeli" uygulanmasını mantıklı bulan kaç kişi var acaba merak ediyorum?
malbirliği var, kendi üstüne olmasıyla, eşinin üstüne olması arasında böyle bir yaptırım çok mantıksız gelmiyormu size??

İşte devlet diyor ki sen kira versen de vermesen de ben vergimi alırım arkadaş. Ona göre ayağını denk al diyor. :)

bizleri ufrs ye uyarlamaya çalışken, devletinde artık osmanlı zihniyetinden arınması gerekiyor.. ben değiyorsam, sen değişiyorsan, devlette değişebilir. :)