Evet arkadaşlar sınav bitti. Yorumlara başlayalım

Ynt: Evet arkadaşlar sınav bitti. Yorumlara başlayalım

Evet haklısınız. Kira müddeti belli değilse 5 yılda itfa edilir, düzeltiyorum. O soruda amortisman ayırmayı düşünmemiz bize Yusuf Sürmein mirası olsa gerek. Hayırlısı. Herkese iyi akşamlar.

her sorunun altında bir tuzak aradım fazla detaya indik haklısınız

sınav kötü geçmedi 21 kayıttan 17 si doğru ama kar zarar tutmadı tabi,bakalım ne olcak

arkadaşlar çoğumuzun tek dersi ve büyük yığılma var.benimde çok acemice yaptığım 3-4 yanlışım var.
ama herkes karı farklı çıkardı zaten.eski sistemdeki gibi not verilirse çoğumuz zaten 70-80 alırız ben
merak etmiyorum çok fazla soranlarada % 90 bitti bu iş diyorum rahat olun yani :)

bu tahvil faiz tahakkuku sorusundaki faizi bende 15.000 buldum. %20 faizi yıllık olarak değil 36 aylık olarak düşündüm. benim gibi yapan varmı.

peki arkadaşlar yanlış yevmiye maddelerimiz varken yaptığımız kapanış kayıtlarındaki , bilançodaki, gelir tablosundaki rakamlarda haliyle yanlış olucak. yinede puan alabilirmiyiz.
kira tahakkukunda, tahvil faizinde, hesap kodlarım doğru ama rakamlarımda ufak yanlışlık varsa o maddelerden puan alabilirmiyim

Sınav bence maliyet dısında diğerleri kolay diyebılırım.özellikle finansal analiz ve meslek mevzuatı kolaydı.temel hukuk ise 2 soru cok alakasız yerden geldı..büyük ihtimalle maliyetten tek derse kalmış olabılırım.

arkadaşlar ben saf gibi. her ay sonu kdv tahakuku yaptım tabi en sona gelincede kdv tahakkuku tek seferde yapılacak yazıyormuş böyle şey olurmu yaa, sonuçta daha önceki sınavda 1 aylık bilgiler vardı bu sefer bütün yılı kapsamış bende y.s korkusundan ve bilinç altından dananın altında buzağı aradım. Sizce çok büyük sorun olurmu.

sınava giren herkese geçmiş olsun.finansala giren arkadaşlar sözel soru varmıydı,yevmiye defteri,kebir,bilanço ve gelir tablosu hazırmıydı yoksa siz mi hazırladınız yazabilirlermi acaba?

rakamlardan daha çok doğru hesap kullanılmış mı ona bakılıyor.

mrc ' Alıntı:
sınava giren herkese geçmiş olsun.finansala giren arkadaşlar sözel soru varmıydı,yevmiye defteri,kebir,bilanço ve gelir tablosu hazırmıydı yoksa siz mi hazırladınız yazabilirlermi acaba?

Sözel soru yoktu.Sadece Klasik bi monografi vardı.Geçen sınavlarda olduğu gibi tablolar ve diğer belirttiğiniz şeyler hazırdı.

günaydın herkese...son hakkımdı muhasebe
21 ya da 22 doğrum var 50 alır mıyım??** bazı hesapları da doğru kullandım ama rakamlar yanlış..

Arkadaşlar,daha önce y.s 'nin gittiğini sınavın kolay olacağını bu forumda söylemiştik.Dikkat ederseniz sözel soruları,ve puanlama sistemini kağıtlarda göremedik.Birikmeyi önlemek için 27 yevmiye kaydının kapanış kayıtları hariç 20 ve üstünü yapan arkadaşların rahatça bu sınavı verebileceğini düşünüyorum.

sevgili nevermind; emin ol artık ruhsatını aldın şimdiden seni tebrik ediyorum. hayırlı ve uğurlu olsun.

taşkın06 ' Alıntı:
sevgili nevermind; emin ol artık ruhsatını aldın şimdiden seni tebrik ediyorum. hayırlı ve uğurlu olsun.

işallah ya..sınav yükü bitti ya...artık kafam rahat olur..şu sınav psikolojisinden de kurtulurum 1-2 güne sonra mayısı beklicez...bu hafta kendimi boşlukta hissederim kesin..bir yanım eksik olcak...(kitaplarım,notlarım olmayacal :) )

sürmende 8-9 doğrum vardı sadece 30 almıştım..umarım 50 alırım..ünide girsem sınava geçtim derim de bu sınav adamı salak etti...

Dönem içi işlemlerden yanlışım yok sadece çelişkide kaldığım önceki sene karşılık ayrılmış olan alcağın bu sene tahsilini 671 yaptım dehada 644 yapmış dönemsonu işlmelerinde ise mağaza kirasının tahakkukunu 180 den heyacandan 770 e virmanlamaşım diğer dönemsonu işlmelerim doğru bilanço ve kapanış kaydını yetiştiremedim gelir tablosunu ve gelir-gider hesaplarının aktarımını yaptım ama kirada 770 çalıştırdığım için onlar yanlış kabul edilirmi daha doğrsu 50 alabilirmiyim sizce tek ders yeter artık geçelimde bitsin bu işkence

benımde son hakkımdı.sorular gayet kolaydı.benımde 4 yevmıye kaydım hatalı.ınsallah kıt puan vermezler

sserpil ' Alıntı:
bu tahvil faiz tahakkuku sorusundaki faizi bende 15.000 buldum. %20 faizi yıllık olarak değil 36 aylık olarak düşündüm. benim gibi yapan varmı.

Ben de 15.000 buldum.

300.000*0.20=60.000 3 yıllık
60.000/3=20.000 yıllık

İntaç tarihi 01.04.2010

31.12.2010-01.04.2010 arası = 9 ay

20.000/12*9 = 15.000

Donem icinde 1 donem sonunda 1 hatam var.bi de heycandan amortisman kaydini yapmadim.bide 644 yerine 671 yaptim.ama aciklmama olarak gecem yil ayrilan karsilik diye yazdim.bide kira sorusunda nisan ayini 770 e attim.geri kalani 180 280 yaptim.donem sonunda gerekli tahakkuku nisan ayi eksik yaptim.onun disinda yanlisim yok.tek dersim bu.gecme ihtimalim var mu