Fazla Mesai Ücretimi Nasıl Alabilirim?

Merhabalar,
Ben 22.04.2011-17.07.2013 tarihleri arasında bir kargo firmasında Şube Yönetici olarak cumartesi günleride dahil olmak üzere 08:00-19:00 saatleri arasında çalıştım.işten sıkıntılı bir şekilde ayrıldım ve ihbar kıdem tazminatlarımı aldım.Bütün haklarımı aldığıma dairde bir evrak uzattılar imzalamadım.Şimdi sorum şudur,bizim bodrolarımızda aylık 20 saat gibi bir mesai gösteriyorlar.Geriye kalan mesai ücretlerini alamadım.Bunu almam için hangi yolu izlemem gerekiyor.ilginiz için şimdiden teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dava açıp 20 saatten fazlasını ıspatlamanız gerekiyor.
Ancak her ay 20 saatlik fazla çalışma yaptığınıza dair ücretini alırken imzaladığınız bordrolarda
20 saatten fazla çalışma yaptığınıza dair bir itirazi kaydınız olmaması ( muhtemelen yoktur)
iddianızı ıspatlamanızı ciddi anlamda zorlaştıracaktır.
Ben olsaydım, tazminatlarımı almışım, başka da bir alacağım yoksa, önümdeki hayata bakar, bir de kaybettiğim dava masraflarını ödemek için şansımı fazla zorlamazdım,
ama elbette tercih sizin.

Doğrudur, Sayın Keremcem in de söylediği gibi bordroları imzalamamış bile olsanız, işverenin bordrolara aylık mesai yansıtmasından ötürü, aksinin ispat yükü size aittir. kıdem ihbarınızıda almışsınız, bence zorlamak vakit kaybı olur.

İyi günler dilerim.

bodrolar elimize gelmiyordu.yani fazla mesai fln yazmıyodu bizim imzaladığımız evrakta.bodroları şirketin başka bir internet sitesinden indirdiğinde ancak tam detaylı olarak bodroyu görüyorduk.sabah akşam kart okutuyorduk.bunun ispatladığım zaman elim güçlenmezmi?sonucunda ortada bi hak var.