Fazla Mesai + Yol + Kıdem/i̇hbar Tazminatı Hesaplama Nasıl Yapılmalı?

Merhaba ,

02.02.2011 yılında işe başladığım özel şirketten ayrılmak istiyorum.
Bugüne kadar fazla mesai, yol ücreti almadım. Kıdem/İhbar Tazminatı ile beraber nasıl hesaplayabilirim?

Kendiniz ayrilacaksaniz, hakli sebeple olsa dahi ihbar tazminati alamazsiniz.

Hakli sebeple ayrilmaniz durumunda kidem tazminati almaya hak kazanabilirsiniz, ancak isverenin haklisin arkadas diyip tazminatinizi sorunsuz odeyecegi ihtimali de neredeyse sifirdir. Dava yoluyla alma sansiniz olabilir .
2011 yilindan beri calistigim isyerinden ayrilmak istiyorum diyince de hakli sebeple ayrilmis olmazsiniz. Gercekten var olan bir hakli sebebiniz olmali ve bunu ispatlayabilir olmalisiniz.

Yol - yemek ucreti TC sınırları icinde koşulsuz her calisana odenir , herkesi boyle bir kanuni hakki vardir gibi bir durum yok, sozlesmenize ve isyeri genel uygulamasina bakmak gerekir.

Duruma kendi tarafinizdan soktugunuz kalip uzerinden verilecek yanitlar sizi hatali yonlendirebilecektir. Ornegin ilk medajinizda bahsettiginiz hic fazla calisma ucreti almamis olma durumu fesih icin hakli sebeptir ve bu deyisinize istinaden sozlesmeyi feshedip kidem tazminati alirsiniz cevabi dogrudan verilebilir, ama son mesajinizda bahsettiginiz fazla calismadan kaynaklanan izin hakki olayin seklini degistirir.
Eger fazla calismalariniz karsiliginda izin kullaniyorsaniz , bu fazla calismalarinizin karsiligini aliyirsunuz demektir ve fesih icin hakli sebep olarak kullanamazsiniz.

teşekkür ederim,

özet olarak 2011 yılından beri fazla mesai yapıp bu mesailerin karşılığını alamam haklı bir fesih olur değil mi? peki bu fesihte ihbar süresi söz konusu olur mu?