Fıkralar

Ynt: Fıkralar

haklısınız genelleme yapmak yanlıştı..
ben espri olsun diye o klişeleşmiş lafı söyledim..
erkeklerin de klişe lafları yok değil ani..
evine bağlı hanım, dır dır etmicek, kocasını eve bağlıcak falan.. doğru değil mi? : )

Aşırıya kaçmadıktan sonra dır dır edebilir :) O kadar da katı değiliz canım. Ama bunlar elbetteki her iki taraf içinde geçerlidir.Tüm sorumluluğu kadınlara yüklemek yanlış olacağı gibi haksızlıkta sayılır. O yüzden sayılacak tüm sebepler (ne olursa olsun) her ik taraf içinde geçerlidir.Kadınlar sadece ataerkil bir toplumda yaşamanın zorluğunu çekmekle beraber varolma savaşı içindeler.Bu da maalesef toplumun yapısından kaynaklanıyor.Ben böyle düşünüyorum.

twolf ' Alıntı:
Aşırıya kaçmadıktan sonra dır dır edebilir :) O kadar da katı değiliz canım. Ama bunlar elbetteki her iki taraf içinde geçerlidir.Tüm sorumluluğu kadınlara yüklemek yanlış olacağı gibi haksızlıkta sayılır. O yüzden sayılacak tüm sebepler (ne olursa olsun) her ik taraf içinde geçerlidir.Kadınlar sadece ataerkil bir toplumda yaşamanın zorluğunu çekmekle beraber varolma savaşı içindeler.Bu da maalesef toplumun yapısından kaynaklanıyor.Ben böyle düşünüyorum.

aklın yolu bir : ) dediğiniz gibi sorumluluğu tek tarafa yüklemek yanlış olur ve benim gibi tek tarafa yüklenmek de yanlış olur : )

twolf ' Alıntı:

Aynen katılıyorum. Ayrıca birde mahalle baskısı :)

keşke kadınların egemen olduğu bir dünyada yaşasaydık demek geliyor içimden ;)

100 ÖPÜCÜK

Yurt dışında yaşayan adam karısına bir mail gönderiyor:

Sevgili karıcığım, bu ay maaşımdan sana para gönderemiyorum, onun yerine 100 öpücük gönderiyorum. Sen benim bir tanemsin.
Kocan Allen

Karısı da ona cevap veriyor,

Sevgili aşkım,
Gönderdiğin 100 öpücük için teşekkür ederim. Masraflar söyle;
1- Sütçü bir aylık süt için 2 öpücüğü kabul etti,
2- Elektrikçi 7 öpücükten sonra anlaşmaya razı oldu,
3- Ev sahibi kira için her gün 2-3 defa uğruyor,
4- Bakkal sadece öpücüğe razı olmadı, ona ilave başka şeyler de verdim,
5- Diğer masraflar toplam 40 öpücük...

Beni lütfen merak etme, daha 35 öpücük bakiyem var ve bu ayı çıkarabilirim. Gelecek ay için de ayni yönde mi plan yapmalıyım? Lütfen bilgi ver.
Sevgili karın Josephine

Ceza
Süpermarkette alışveriş yapan kadın, alacaklarını tamamladıktan sonra hesabı ödemek üzere kasaya gider. Aldıklarını kasaya bırakır. Kasiyer sorar; ?Nakit mi, kredi kartı mı?? Kadın çantasını açıp, bakar ve yanıtlar; ?Nakit...? Ancak çanta açıkken içerisinden bir televizyon uzaktan kumandası yere düşer. Kadın kumandayı alıp, tekrar çantasına koyar. Kasiyer merakla; ?Afedersiniz ancak siz hep televizyon kumandasını yanınızda mı taşırsınız?? Kadın ?Hayır, ancak kocam benimle alışverişe çıkmayı kabul etmedi. Kumandayı evde bırakmamak verebileceğim en iyi cezaydı!..?

Katkı
Genç kadın iş bulmak için hiçbir çaba harcamayan kocasına çok kızıyordu. Ama kocasının umurunda bile değildi. Kadın bir gün nihayet ?Daha fazla dayanamayacağım... Utanç içindeyim!..? diyerek patladı, ?... kiramızı babam, mutfak masraflarımızı annem karşılıyor. Bizi kızkardeşim giydiriyor, arabamızın masraflarını da halam karşılıyor.? Adam yattığı yerden karısına ?Bence de utanmakta haklısın hayatım? dedi, ?İki erkek kardeşinden yıllardır hiçbir şey göremedik!..?

Buna da şükür
Adamın karısı normalde telefonu eline aldı mı 2-3 saatten önce bırakmazmış. Bir akşam yine telefon çalmış, kadın gidip açmış ama bu kez sadece yarım saat konuşmuş. Adam şaşırmış: ?Hayrola hanım? Sen 2 saatten az konuşmazdın, bugün anlatacakların yarım saatte nasıl bitti?? Karısı cevap vermiş: ?Yanlış numaraydı!..?

Oyuncak kiminmiş
5 çocuklu bir aile hep birlikte lunaparka gitmiş. Babaları oyunlardan birinde tüfekle bütün hedefleri vurmuş ve kocaman bir oyuncak ayı kazanmış. Sonra çocuklarına dönüp sormuş: ?Eveet, bakalım bu oyuncak kimin olacak? Hanginiz annenizin her dediğini yapıyor, ona hiç karşılık vermiyor?? Çocuklar önce bir durmuşlar, birbirlerine bakmışlar ve hep bir ağızdan cevap vermişler: ?Tamam babaa, oyuncak senin!..?

Şekerci
Adam karısıyla alışveriş merkezinde gezerken, yanlarından sürekli fıstık gibi kızlar geçiyormuş. Adam karısına çaktırmadan baktığını sansa da, kadın en sonunda adamın sürekli kızları kesmesine dayanamamış, başlamış söylenmeye; ?Aşkolsun sana. Hiç yanımda karım da var demiyorsun, bıraksam kızların içine düşüvereceksin!.. Aynı şekerci dükkanına girmiş bir çocuk gibisin!..? Adam gülmüş: ?Olur mu hayatım? Ben evli bir adamım, yani şekerci dükkanına girmiş bir şeker hastası!..?

Dul
Kadın bir işe müracaat etmiş, medeni halini sormuşlar;
- Beş yıldır dulum, iki çocuğum var, biri on diğeri iki yaşında...
- Küçük çocuğunuz iki yaşında ve kocanız öleli beş yıl oldu öyle mi?
- Evet, ama ben yaşıyorum!..

Neden sadece evli erkekler?
İşe elaman almak için ilan veren bir fabrika sadece evli erkekleri kabul ediyomuş. Buna dikkat eden biri fabrikayı arayıp sormuş: ?Niçin sadece evli erkekleri alıyorsunuz? Bu durum ayrımcılığa girmiyor mu? Nedir bu davranışınızın nedeni?? Personel müdürü cevap vermiş: ?Bizim yaptığımızın ayrımcılıkla alakası yok, biz sadece çalışanlarımızın herşeye itaat etmeyi, etrafta fazla dolaşmamayı, ağızlarını kapalı tutmayı ve de azarlandıklarında itaat etmeyi öğrenmiş kişiler olmalarını istiyoruz da ondan böyle bi ilan verdik!..?

Koca arıyor
Kadının biri internette faaliyet gösteren çöpçatanlık şirketlerinden birine başvurmuş. Mesajında, kocası olacak kişide bulunmasını istediği vasıfları şöyle sıralamış: ?Yakışıklı, terbiyeli, komik, sportmen, seksi, bilgili, iyi şarkı söyleyen, güzel dans eden, istediğim zaman bana güzel hikayeler anlatan, oyunlar oynayan, evde olduğumda da hep benimle kalan biri olsun.? Ertesi gün şirketten yanıt gelmiş; ?Hanımefendi, talebiniz ve şartlarınız incelenmiştir. Koşullarınıza uygun koca adayı bulmanın mümkün olmadığına, ancak sizin de zaten bir kocaya değil, Digitürk?e ihtiyacınız olduğu kanaatine tarafımızca varılmıştır. Bizce hemen abone olun... Saygılarımızla!..?

Hesap
İki arkadaş barda oturmuş içkilerini içiyorlardı. ?Şu kadınlar...? dedi birisi, ?... bu kadar parayı ne yaparlar hiç anlamıyorum doğrusu. Sigara dersen, içmezler. İçki dersen çoğu içmiyor. Kadın dersen, zaten kendileri kadın...?