Fiyat Farkı iade faturasına fiyat farkı faturası kesilir mi?

Murat ÖNDER

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar merhaba

Bir tedarikçi firmama fiyat farkı faturası kestim. Ancak fazla kesmişim. Onlar bana buna iade kesemem diyorlar. Faturayı iptal etmem gerektiğini söylediler.

Sizce faturayı iptal edip yeni fatura mı keseyim yoksa, onlar da bana fiyat farkı iade faturası mı kessinler ???

Ynt: Fiyat Farkı iade faturasına fiyat farkı faturası kesilir mi?

Aslını geri alıp iptal edip sonrada yenisini kesin.

teşekkürler ancak kesilmez diye mi öyle diyorsun yoksa uğraşma diye mi?

Uğraşma diye böyle bir sonuç olamaz... fatura kesmişsen kesmişsindir.... usulen karşı tarafın iade faturası kesmesi gerekir.

Fiyat farkı ft hatalı kesilmiş olduğu için kanuni süreden dolayı eğer iptal edilebiliyor ise iptal edilip yenisi kesilmesi gerekir.

Merhaba,

Fiyat Farkı iade faturası değil, onlarda size fiyat farkı faturası keserler;

Saygılarımla,

Arkadaşlar kendi faturamı iptal etmek istemiyorum

Ayrıca benim hatam onların bana keseceği fiyat farkı faturası iade faturası olmayacak.

Benim sormak istediğim kanunen iade faturasına bu tarzda fatura kesilebilir mi?

Merhaba,

Sayın Önder;

100 TL ye bir ürün aldınız; Ama fatura 110 TL olarak geldi; sizde 10 TL fiyat farkı kesecekken 15TL kestiniz. Anlattıklarınızdan anladığım bu;

Ve diyorum ki;

Fiyat farkı iade faturası olmaz; Yukarıdaki örneği baz alırsak onların size 5 TL tutarında fiyat farkı faturası kesmesi gerekir. İade falan değil.

Siz kestiğiniz fiyat farkı faturasıyla malın değerini 95 TL ye indirdirdiniz. Onlar kestikleri fiyat farkı faturasıyla 100 TL ye yükseltecekler;

Saygılarımla,

Sn.Uzmana aynen katılıyorum.Fiyat farkının iadesi olmaz.Onlarda size fiyat farkı kesebilirler.Ancak KEstiğiniz fatura 8.aya kesilmiş bir fatura ise kdv beyanını vermediğiniz için iptal etseniz daha yerinde bir karar vermiş olursunuz.

bu noktada bnmde anlamadığım bişey var siz fiyat farkı faturasını fazla kestiniz malın değerini düşürdünüz onlarda sizin '' Fiyat farkı faturanıza '' '' fiyat farkı ft kesecekler '' yasal mı değilmi onu araştırmak lazım bence bu işlerde garantici olmak lazım bizi ilgilendiren kısım KDV eğer beyan verilmemişse iptal edin yesnisini kesin başınız ağırmasın...

Teşekkürler arkadaşlar
fatura bu ayın faturası olduğu için iptal ettim. Ancak benim öğrenmek istediğim kanunen bi problem olurmuydu. Onların bana keseceği fiyat farkı faturası satış mahiyetindedir. O konuda mutabıkız.

İlgi gösteren bütün arkadaşlara teşekkürler ve saygılar

mustafa84 ' Alıntı:
bu noktada bnmde anlamadığım bişey var siz fiyat farkı faturasını fazla kestiniz malın değerini düşürdünüz onlarda sizin '' Fiyat farkı faturanıza '' '' fiyat farkı ft kesecekler '' yasal mı değilmi onu araştırmak lazım bence bu işlerde garantici olmak lazım bizi ilgilendiren kısım KDV eğer beyan verilmemişse iptal edin yesnisini kesin başınız ağırmasın...

Merhaba,

Anlaşılmayacak ne var bunda. Sayın Uzman'ın cevabını dikkatlice okuyun gayet güzel bir şekilde örnekleyerek açıklamış.

Kolaygelsin