Gayrimenkulü Satın Alıp Satmak

stajerim

Katkı Sunan Üye
işyeri ltd ve sahibi patron ve kendi özel şahsına ait şirkete ait değil ve bu işyerini kendi ltd şirketine stopaj ödeyerek kiraya vermiş durumda ancak işyerine satmak istiyor binanın değeride 500.000 tl şimdi bu fiyata şahıs olarak kendi firmasına satarsa şahsına ait ödemesi gereken vergi çıkar mı yada nasıl fatura kesecek belgeleyek sonra firması bu binayı alınca gider olarak işleyebilir mi daha sonra şirket bu binayı başkasına ya da aynı şahsa işverene satarsa uygunsuz bir durum olur mu ya da vergi avantajı veya dezavantajı nelerdir?

Sayın stajerim,

Defalarca forum kuralları ve "TÜRKÇE" yazım kuralları hakkında uyarıldınız. Israrla kuralları ihlal ediyorsunuz. Alomaliye.com Forum'dan 30 gün uzaklaştırıldınız.

Bu arkadaşı uzaklaştırmakla çok iyi yaptınız ,ancak şunu da belirtmek isterim sizin adınız nedir admin bunun Türkçe ile ne alakası var sonra Administrator ne demek babam internete girdiğinde hep bana soruyor bu terimleri kendisi yaşlı ve kafasını sinirden sallıyor.Anlıyorum sizi, bunlar dilimize yerleşmiş ama sizin herkesden daha çok duyarlı olmanız gerekmez mi?Kendinize yönetici deseniz daha iyi olmaz mı?Herkes duyarlı olmalı.

Bu arkadaşı uzaklaştırmakla çok iyi yaptınız ,ancak şunu da belirtmek isterim sizin adınız nedir admin bunun Türkçe ile ne alakası var sonra Administrator ne demek babam internete girdiğinde hep bana soruyor bu terimleri kendisi yaşlı ve kafasını sinirden sallıyor.Anlıyorum sizi, bunlar dilimize yerleşmiş ama sizin herkesden daha çok duyarlı olmanız gerekmez mi?Kendinize yönetici deseniz daha iyi olmaz mı?Herkes duyarlı olmalı.

Merhaba Kemal Bey,

Burada önemli olan üye isimleri değil, paylaşılan içeriklerdir.Yazıldığı gibi okunan, okunduğu gibi yazılan bir dile sahibiz.
Sorulan sorular, verilen cevaplar anlamsız bir hal aldığı zaman müdahale ediyoruz. İmla kuralları bizim için önemlidir. Çünkü imla kurallarıdan birçoğu, yazılan mesajı anlamamıza yardımcı olur.

Kimse sizin üye isminizin yanlış yazılmasına, ingilizce olmasına, fransızca olmasına bakmaz. Nitekim internet ortamında olması gerekende budur diye düşünüyorum (nickname). Daha çok teknik işlerle uğraştığım için admin; bir bilgisayar terimi olarak tüm dünyada kabul görmüş ve yaygın olarak kullanılmaktadır. "Yönetici" lakabı bence "admin" ile tam örtüşmemektedir.