Geçici Beyannamelerin Arka Sayfalarındaki Bilgiler.?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Geçici beyannamelerin arka sayfalarına yazdığımız döneme ait son satış faturasındaki alıcı bilgilerinden vergi kimlik numarası olmayan müşteri için ilgili tcno/vergi kimlik numarası satırına ne yazmamız lazım.?

İlgili satış ssk müdürlüğüne kesilmiş bir fatura, haliyle vergi kimlik numarası bulunmuyor.?
Bu durumda ne yapmamız gerekir, bilgisi olan varmı acaba.?

Teşekkürler.

Ynt: Geçici Beyannamelerin arka sayfalarındaki bilgiler.?

Öyle kurumlara kesilen faturalarda 1111111 olarak yazılarak gönderiliyor.İyi çalışmalar...

*ebru* ' Alıntı:
Öyle kurumlara kesilen faturalarda 1111111 olarak yazılarak gönderiliyor.İyi çalışmalar...

1111111111 Yurtdışından yapılan alışlarla ilgili olarak Ba ve Bs formlarına yazılması gerekiyor.Yurtdışına yapılan satışlar ise 2222222222 olarak yazılıyor Ba ve Bs formlarına, ancak bu uygulamanın geçici beyannameye uygulanabilirliği ne kadar doğru olur.
Öyle olsa bile, bu durumda satış olduğu için 2222222222 olmalıdır.

İlginiz için teşekkürler.

Fatura;
Sosyal Güvenlik Kurumu - Sağlık İşleri Müdürlüğü' ne kesilmiş.Bu kurumun vergi numarası yoktur zaten, sanmıyorum.

Teşekkürler.

e-bilgirge gönderme işlemlerini sorduğumuz maliyenin 444 lü bir numarası var Benimde bir dönem başımdan böyle bişey geçmişti orayı aradım ve bana 111111 olarak yazarak gönderebilirsiniz demişlerdi bende beyanı o şekilde gönderdm ve bir sorunda çıkmadı.O yüzden öyle cevap verdim.

*ebru* ' Alıntı:
e-bilgirge gönderme işlemlerini sorduğumuz maliyenin 444 lü bir numarası var Benimde bir dönem başımdan böyle bişey geçmişti orayı aradım ve bana 111111 olarak yazarak gönderebilirsiniz demişlerdi bende beyanı o şekilde gönderdm ve bir sorunda çıkmadı.O yüzden öyle cevap verdim.

Teşekkürler.

o satırı boş bırakmanın bir mahsuru varmı ki?

İlgili satırı ya yazmak gerekiyor yada yazmamak, satırı yazıpta vergi numarası kısmını boş bırakamıyoruz zaten, sistem kabul etmiyor o zaman.

Hiç yazmamak ise daha tehlikeli.

Alo maliyeye telefon açıp sordum, yukarda da bahsettiğimiz gibi Ba Bs formlarındaki şekliyle doldurulmalıymış.Yani 2222222222 yazılmalıymış.

Teşekkürler.
Kolay gelsin.

benim bildiğim satırı yazınca vergi numarası satırı boş bırakılabiliyor, aceba yeni bdp demi kabul etmiyor,

ZİNDAN ' Alıntı:
İlgili satırı ya yazmak gerekiyor yada yazmamak, satırı yazıpta vergi numarası kısmını boş bırakamıyoruz zaten, sistem kabul etmiyor o zaman.

Hiç yazmamak ise daha tehlikeli.

Alo maliyeye telefon açıp sordum, yukarda da bahsettiğimiz gibi Ba Bs formlarındaki şekliyle doldurulmalıymış.Yani 2222222222 yazılmalıymış.

Teşekkürler.
Kolay gelsin.

furkan6602 ' Alıntı:
benim bildiğim satırı yazınca vergi numarası satırı boş bırakılabiliyor, aceba yeni bdp demi kabul etmiyor,

Daha öncedende karşılaştığımı hatırlıyorum, kabul etmedi diye biliyordum.Şuanda da tüm beyannameleri gönderdiğim için söylediğinizi deneyemiyorum.Teşekkürler.