Geçici Vergilerde de Uzama Söz konusu mu?

Yeniyurt

Katkı Sunan Üye
Bilindiği üzere yoğun bir haftayı geride bıraktık ve akabinde hemen geçici vergilere başladık bir haftalık süre içersinde yetişeceğine pek emin değilim ama gündüz gece çalışıyoruz. en azından ödeme gününe kadar uzatılması yönünde çalışma yapılmalıdır odalarımızca..

Ynt: Geçici Vergilerde de Uzama Söz konusu mu?

Yanıltmak istemem ama p.tesi ye uzayabilir. Ama sonuçta ne yapacaklarıda pek belli olmaz... O yüzden Cuma gününe kadar hazır olmasında fayda var. En azından Gelir Tablosu kalemleri biter.

geçici değilde aphb süresi uzarsa güzel olacak yoksa kimse daha ne yapacağını bilmediğinden sehven hatalarla cezalar havada uçuşur bence geçiciden ziyade aphb nin uzaması için bir çalışma yapılması gerekmektedir.

Şu ana kadarki uzatma kararlarından yola çıkarak en fazla 15/11 uzatabilirler. Türmob uzatılma talebiyle bakanlığa gitmekten sıkılmış ve artık gitmek istemiyormuş. Son Ba Bs'de de Odaların bireysel çabaları ile uzatma yapılmış.

Sn. emeksiz aphb ne ya kafam o kadar doluki ekmek, su ne işe yarar düşünmeye başladım.. sizleri bilemiyorum ama işten güçten kafamızı kaldıramıyoruz.. bu arada mükelleflerden tahsilatlar iyice azaldı.. hani kafamı kaşıyacak vaktim yok diyorlarya, vakit ayırıp sakin kafa ile alacaklarımız için bile telefon açacak vakit olmuyor.
-Sn. nane 15/11 derken eğer 15.11.2008 ifade ediyorsan ona da varız.. :) cumartesiye geldiğinden zaten pazartesi son olur. BA-BS uzadı da kötü mü oldu gayet iyi oldu cumartesi günü sakin sakin gönderdik..

Aylık Prim ve Hizmet Bildirgesi =aphb

arkadaşlar :

bu işin sonu nereye varacak herşeyin uzatılmasını beklemekle geçiriyoruz her gün sıkıntı içindeyiz bence bizi üzecek olan babs lere uygulanan cezaların tamamen kaldırılması için uğraşmalıyız işleri bir şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz

asıl gvös uzaltılmalı, yoksa bir anlamı kalmaz.

Mesleki terimler içersinde uzatılma kelimesi de yerini aldı. son günlerde sık sık kullanır olduk :) zaten millet olarak ertelemeye o kadar hevesliyiz ki :)

bence bu uzama talepleri lastiği gerdirmek gibi bişey :-\ herkes artık uzun vadeli planlar yapmalı bence ;)

evet, herkes mecburen uzun vadeli planlar yapacak.. biz mesela bu yılbaşında mükellef indirimine gidiyoruz. 4 çalışanız, 43 tane bilanço mükellefimiz var, bu sayıyı mecburen 30 civarına indireceğiz. bu da gelirin düşmesi, maaşların artmayacağı anlamına geliyor ne yazık ki. Allah sonumuzu hayretsin.

ne yapmak istiyorlar bilmiyorum insanları zorla hataya mı düşürmek..bu kadar peşpeşe şeyi nasıl yetiştireceğiz ya insanız biz maikne değil ki.

banuk ' Alıntı:
ne yapmak istiyorlar bilmiyorum insanları zorla hataya mı düşürmek..bu kadar peşpeşe şeyi nasıl yetiştireceğiz ya insanız biz maikne değil ki.

Merhaba ;

Ah keşke bu serzenişimizi duyanlar ve ilgilenenler olsa.

Aslında düşünüyorumda bu işleri bu kadar peşpeşe üzerimize yıkanlarda , bizleri temsil etmek hatta haklarımızı aramak / korumak için göreve gelenler de makina değil bilzer gibi insan ama bir yerde bir terslik var.

Ya masanın bu tarafında neler olduğunu , nelerin yaşandığını bilmiyorlar , ya da........... ??????