fonradar

Geriye Dönük Teşvik

Arkadaşlar,
Geriye dönük teşvikten yararlanmak için, iptal-ek ve asılların verilmesiyle ilgili bir son tarih var mı?

Birde şunu merak ediyorum. Kullandığımız teşvik proğramı ile 687-1687 teşviklerinden yararlanma hakkı olan personeller tespit ettik.
Fakat SGK sistemine bu personelleri kaydedemiyoruz çünkü tc sinden kayıt etmeyi denediğimizde bu teşvik 31.12.2017 de bitmiştir şeklinde uyarı veriyor.
Bu durumda bu teşvikten yararlanmak için bu kişileri sisteme kaydetmeden mi geriye dönük olarak bu teşvikten yararlanacağız?
Yoksa hiç yararlandırmamak mı gerekiyor?

Son tarih yok şuan. Bekliyoruz sgk nın açıklamasını. Bende hiç öyle bi sorun olmadı. Teşvik bitiş tarihide uzadı zaten.

Arkadaşlar ilave istihdam teşviki olarak bilinen 4447 sayılı kanunun geçici 19.maddesinde yer alan prim desteğine konu GSK genelgesi yayınlandı.
Önümüzdeki günlerde ilk defa SGK dosyası açtıracak bir iş yeri var. malum genelgenin ilk defa SGK işyeri tescili yapılacak yerlerle alakalı " ilk defa sigortalı bildiriminde bulunulan ayı takip eden 3. aya ilişkin aylık prim ve hizmet belgesinden itibaren bu kanun kapsamından yararlandırılabileceği yazıyor.

peki biz bu 3 aylık sürede kişiyi 6111 ( 4447 10.madde ekranından onaylayıp) 3 aylık sürede 6111 den yararlandırsak, 3 aydan sonra 4447 sayılı kanun geçici 19.maddesinden kişiyi tanımlasak ve devam ettirsek ,
3.ayın sonunda bu kişi 6111 den tanımlandı o yüzden 27103 den tanımlama yapılmama durumu veya sgk nın bu durumu kabul etmeme durumu olabilir mi?
Teşekkürler

Son tarih yok şuan. Bekliyoruz sgk nın açıklamasını. Bende hiç öyle bi sorun olmadı. Teşvik bitiş tarihide uzadı zaten.

Üstad yanıt için teşekkürler. Benim niye aklımda 30/06/2018 e kadar ek iptalleri vermemiz gerekiyor diye kalmış anlamadım.
Luca nın duyurularında da ek iptallerin verileceği son tarihin ne olduğunu sgk açıklamadı, açıklanınca size duyuracağız yazıyor.
SGK gidipte 30.06.2018 son tarih demez heralde değil mi?

Üstad teşvik bitiş tarihi uzadı derken? 31.12.2017 de 687-1687 bitti diye biliyorum. 2018 için bu ikisi yerine aynı özelliklerde başka teşvikler çıkardılar diye biliyorum. Ben biraz daha araştırıyım, bilgi eksikliğim var galiba..

Arkadaşlar ilave istihdam teşviki olarak bilinen 4447 sayılı kanunun geçici 19.maddesinde yer alan prim desteğine konu GSK genelgesi yayınlandı.
Önümüzdeki günlerde ilk defa SGK dosyası açtıracak bir iş yeri var. malum genelgenin ilk defa SGK işyeri tescili yapılacak yerlerle alakalı " ilk defa sigortalı bildiriminde bulunulan ayı takip eden 3. aya ilişkin aylık prim ve hizmet belgesinden itibaren bu kanun kapsamından yararlandırılabileceği yazıyor.

peki biz bu 3 aylık sürede kişiyi 6111 ( 4447 10.madde ekranından onaylayıp) 3 aylık sürede 6111 den yararlandırsak, 3 aydan sonra 4447 sayılı kanun geçici 19.maddesinden kişiyi tanımlasak ve devam ettirsek ,
3.ayın sonunda bu kişi 6111 den tanımlandı o yüzden 27103 den tanımlama yapılmama durumu veya sgk nın bu durumu kabul etmeme durumu olabilir mi?
Teşekkürler

Sıkıntı olmaz aynen dediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar...

Geriye dönük sgk teşvikleri konusunda yardım istiyen olursa yardımcı olmak isterim...

Ben kendi mükelleflerimin teşviklerini hallettim...

destek isteyen olursa özelden yazabilir...

Selametle...

Merhabalar, 2018 mayıs ayı bildirgesini 5510 sayılı kanun ile haziran ayında süresinde yaptım. haziran ayında işçinin siğorta tanımlamasını sisitemden yaptım. yararlanabiliyor

görünüyor sistemsel sıkıntıdan dolayı haziran ayında yapamadığım mayıs ayı teşvik işlemini, şimdi haziran ayı bildirgesini yapmadan yapmak istedim ,nasıl bir yol izlemeliyim?

asıl iptal ek vs yazılar okuyorum sizler neler yaptınız.yanlış yapmayalım.saygılar...

Son düzenleme:
Bu sabah Luca ya sordum, Ek iptal asılları verme son günü belli oldu mu diye. SGK hala açıklamadı dediler.

geriye dönük sgk teşviklerinde çıkan rakamlar cari dönem ssk primlerinden mahsup edilebiliyormuş bununla ilgili işlem yapan varmı acaba varsa nasıl bir yol izlememiz gerektiği hakkında bilgi verebilirmisiniz

SGK ................................................................ İL/MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜNE tarih

Konu: Geçmiş dönem teşvik alacaklarımızın
cari dönem prim borçlarımıza mahsubu

Kurumunuzun 2018/17 sayılı Genelgesinde (Madde: 3.2.2.); İşverenin Kurumumuza cari ay veya yasal ödeme süresi geçmiş borçlarının bulunması halinde 01.01.2019 tarihi beklenilmeksizin söz konusu borçlara mahsup işlemi yapılabilecektir. şeklinde düzenleme yapılmıştır. Ayrıca Kurumunuzun 05.07.2018 tarih, 7298105 sayılı genel yazısında da; işverenlerce talep edilmesi halinde geriye yönelik olarak düzenlenen teşvikli bildirgelerden kaynaklanan alacakların cari dönem prim borçlarına mahsup edilebileceği belirtilmiştir.
Ünitenizde kayıtlı bulunan ve aşağıda işyeri numarası belirtilen işyerimizin geçmişe yönelik teşvikli bildirgelerini E-Bildirge V2 / Aylık Prim Hizmet Belgesi Girişi menüsü üzerinden düzenleyip onayladık. Söz konusunu bildirgelerin Kurumunuzca yapılması gereken onay ve tahakkuklarının ivedilikle tamamlanmasını, oluşan geçmiş dönem alacaklarımızın yukarıda bahsedilen düzenlemeler gereğince cari dönem prim borçlarımıza mahsup edilmesini arz ederim.

İşveren/İşveren Vekili
İmza

İşyeri Numarası:
Tel:
Adres:

Son düzenleme:
SGK ................................................................ İL/MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜNE tarih

Konu: Geçmiş dönem teşvik alacaklarımızın
cari dönem prim borçlarımıza mahsubu

Kurumunuzun 2018/17 sayılı Genelgesinde (Madde: 3.2.2.); İşverenin Kurumumuza cari ay veya yasal ödeme süresi geçmiş borçlarının bulunması halinde 01.01.2019 tarihi beklenilmeksizin söz konusu borçlara mahsup işlemi yapılabilecektir. şeklinde düzenleme yapılmıştır. Ayrıca Kurumunuzun 05.07.2018 tarih, 7298105 sayılı genel yazısında da; işverenlerce talep edilmesi halinde geriye yönelik olarak düzenlenen teşvikli bildirgelerden kaynaklanan alacakların cari dönem prim borçlarına mahsup edilebileceği belirtilmiştir.
Ünitenizde kayıtlı bulunan ve aşağıda işyeri numarası belirtilen işyerimizin geçmişe yönelik teşvikli bildirgelerini E-Bildirge V2 / Aylık Prim Hizmet Belgesi Girişi menüsü üzerinden düzenleyip onayladık. Söz konusunu bildirgelerin Kurumunuzca yapılması gereken onay ve tahakkuklarının ivedilikle tamamlanmasını, oluşan geçmiş dönem alacaklarımızın yukarıda bahsedilen düzenlemeler gereğince cari dönem prim borçlarımıza mahsup edilmesini arz ederim.

İşveren/İşveren Vekili
İmza

İşyeri Numarası:
Tel:
Adres:

Bu dilekçeyi verdik diyelim.Yalnız bildirgeler daha onaylanmamış.Ne zaman onaylanacaklarıda tutarlarıda meçhul.Müdürlükçe işlem tamamlanmazsa bir sonraki ay yeni bildirgeyi
göndereceğimiz zaman borç çıkarda teşviklerden yararlanamazsak ne olucak.
Sgk bi açıklamalar yapıyor ama hiç bi anlaşılır yanı yok.3 aydır onay bekliyorum 6111 düzeltmelerine.

Herkese merhaba;

6111 geriye doğru teşvik v2 düzeltme aphb'ler her sorgulamamda 4 aydır işlem yapılması bekleniyor,onaysız görüntüsü alıyorum.
Çıkacak primleri cari dönem borçlarına mahsup edeceğim.Yalnız sgk işlemi başlatamıyor.Bununla ilgili yapmamız gereken başka bir
başvuru dilekçesimi var acaba.Şu yukardaki dilekçeyi kuruma vermelimiyim yoksa.
Bilgisi olan varsa paylaşırsa cevaplasın lütfen.

Öncelikle herkese Merhabalar,

Geçmiş ve cari dönem teşvikleriyle alakalı danışmanlık yapmakta olan BAŞTAŞ DANIŞMANLIK'ta çalışmaktayım.
Konuyla alakalı şifrelerden ötürü güven problemi olanlar web sitemizi ziyaret edip referanslarımızı görebilirler.
Her türlü sorunuz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
[email protected]

İyi çalışmalar.

Son düzenleme: