Gider pusulası hk.

Merhaba;

bir teknoloji firmasından alışveriş yaptım. ürün bozuk olduğu için geri iade ettim.
ve bana gider pusulası düzenlediler.

bende bu ürünün yerine başka bir ürün almak istediğimi söyledim.

bana yeni ürünü faturaladılar . yeni aldığım ürünün ödemesini gider pusulası ile iade ettiğim ürün bedelini düşüp kalanı ödedim. buraya kadar herşey normal
anlam veremediğim elimden gider pusulasının aslını aldılar.

normal şartlarda benden gider pusulasının bende kalan nüshasını hangi kanuna dayandırılarak alıyorlar. ben iade ettiğimi nasıl ispatlayacağım. acaba benim bilmediğim bir yönetmelik mi var? yardımcı olursanız memnun olurum.

Ynt: Gider pusulası hk.

Selamlar
Müşteriye teslim edilen ürünlerde belge aslı da müşteriye verilir.Gider pusulası müşteri tarafından düzenlenmiş varsayımıyla yine firma tarafından düzenlenir ama aslı yine müşteriye verilir.Bazı mağazalarda suretinin de verildiği görülmüştür.Aslı veya suretide olsa mutlaka bir nüshasının müşteriye teslim edilmiş olması gerekir.Satışı yapan arkadaş yeni faturanın ekine ödemenin mahsup edildiğini göstermek için gider pusulasını ekleyebilir,burada yapacağı şey elbetteki g.pusulasının bir nüshasını (aslı veya sureti farketmez) size teslim etmeliydi.
en kısa sürede bu belgeyi mağazaya giderek temin etmeye çalışın.
Ürün değişiminde gider pusulasını faturaya eklemişlerdir,size vermeyi unutmuşlardır.
Bu konuda onlara uyarı yaptınız mı yoksa belgeyi almadığınızı sonradan mı farkettiniz bilmiyorum.
Neticede gidin ve belgenizi isteyin.
Saygılar