Hakedilmiş Fazla Mesaisinin Verilmemesi

SSK lı olarak bir özel şirkette çalışmaktayım. İşverenim mesai ücretlerimizi mesai yapılan ayı takip eden ayın 25. günü ödüyor. Fakat benim 7. ayda yapmış olduğum 95 saatlik mesai ücretimi ödemiyor ve 8. ayın 5. günü personel müdürlüğüne bildirilen bir karar ile benim mesai ücrtimin kaldırıldığını söylüyor. Ben bu kararı 8. ayın 25. günü öğreniyorum. Çalışılmış kazanılmış bir hak var. Ben de bana haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Sonuç olarak ne yapmalıyım?

Ynt: Hakedilmiş fazla mesaisinin verilmemesi

Göze alıyorsanız. Önce Bölge çalışmaya şikayet, sonra iş mahkemesine dava.

(Tabi önce başka iş bulmanızı tavsiye derim)

Ynt: Hakedilmiş Fazla Mesaisinin Verilmemesi

mesaili bir çalışan .. zam döneminde almış oldugu ücret yükseltilerek mesaisiz çalışma anlamasına varrmışsa.. son çalıştıgı mesai ücretine kadar ödenir....yani hakkınız olan mesai parasını isteyiniz..

en düşün alacagınız

457,63 / 225 = 2,03 X 1,5 = 3,05 X 95 saat = 289,75 ytl

Ynt: Hakedilmiş Fazla Mesaisinin Verilmemesi

Bunun için itiraz ettim ve hakkımı istedim. Dile getirdiğiniz gibi maaşımda %26 lık bir artış yapıldı fakat bu artış çok iyi olmasına rağmen benim 7. ay fazla mesaim benim 3 aylık maaş farkıma eşdeğer geliyor. Yani sanırım geçiştirecekler bu durumu ve ben bu konuda aşırı rahatsızlık duyuyorum. İşten çıkarılsam dahi bu durumu çalışma bakanlığına şikayet edeceğim. Konuya cevap veren, alaka gösteren tüm herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla,