Hamileyken İşten Çıkarılma

Merhaba
Ben hamileliğim anlaşıldıktan sonra yani 3,5aylık hamileyken 24aralık 2012-de işten çıkarıldım.bunun üzerine işe iade davası açtım,ilk mahkemede kazandığımız halde işyerin kararı temyize gönderdi.ancak ordanda bizim lehimize karar çıktı.tebliğ elime ulaşır ulaşmaz işe iade isteminde bulundum ve işyerim geçen gün 4 aylık zorunlu primimi SGK ya bildirmiş.(23 Nisan 2013-e kadar)
Benim sorum; 13 Haziran'da doğumum gerçekleşti ve elimde doğum raporum var.doğum tarihime göre doğum iznim 2ay öncesine dayandığına göre(19.04.2013) bu durumda doğum izin parasını ve ödenmesi gereken primlerim konusu nasıl gerçekleşmelidir,yani doğum izni süt parası ve SGK primlerinin yatırılması gibi haklarım mevcutmudur,eğer mevcutsa yapmam gerekenler nelerdir?
Not:işyerim işe iademi kabul edip etmediğini tarafıma henüz bildirmemiştir

13 haziranda doğum yaptığınızda işsizdiniz ve herhangi bir rapor almamıştınız öyle değil mi?

13 Haziran'da işsizdim ancak doğum yaptığım gün hastaneden verilen doğum raporum ve izin belgem var.ayrıca o dönemde dava devam etmekteydi.şirket geriye dönük primleri daha yeni yatırdı.yani geriye dönük primlerim yaptırıldıktan sonra doğum izin süresi prim sürelerinin içine denk geliyor.bu durumda doğuma 2 ay kala işten çıkarılmanın olanaksız olduğunu ve çalışma raporu olmadığı için doğum raporunun doğumda verildiğini göz önüne alırsak.geçmişe dönük doğum iznim devreye girmezmi?

Son düzenleme:
Doğum öncesi rapor başlangıç tarihiniz nedir acaba?Yani doğum öncesi aldığınız resmi bir rapor var mı?

Işiten çıkarılmadan önce hamile olduğuma dair raporum var,doğum yaptığım gün hastanemin verdiği doğum raporum ve işgöremezlik belgem var.(ne zaman işe başlamam gerektiği ile ilgili beyan)çünkü doğumdan 5,5 ay önce çıkarıldığım ve mahkeme kararıyla geçmişe dönük 4 aylık primlerim daha yeni yaptırıldığı için bunlardan başka bir raporum yada belgem yok

Son düzenleme:
Aslında ben bunu şundan sordum 4 aylık geriye dönük prim ödenmiş ise bu sizin doğum öncesi rapor zamanınıza kadar olan primler olabilir. Tarihler daha net olsa aslında. yani raporlu olduğunuz zamanlarla ile ilgili prim ödeme söz konusu olmadığından SGK ya ödemesi bırakılmış olabilir.İşyerinizle ödenen bu primler ve işe geri dönüşünüzle ilgil bilgi almak için görüştünüz mü?

Geriye dönük ödenen primlerin bitiş tarihi 23 Nisan 2013,iş görememezlik raporum işgörememezlik raporum 13.06.2013 te doğum yaptığımda verildi.bitiş tarihi 13.08.2013 olarak gözüküyor.işten çıkarılma sebebim hamilelikti 23.12.1012-de, ve işten çıkarılmadan önce hamile olduğuma dair bir sağlık raporu alıp işyerine işletmiştim.yani işyerine beni işten çıkardığında hamile olduğumu resmen biliyordu.dava sonucunda 23.04.2013-e kadar geriye dönük primlerim ödendi
Bütün bunlar ışığında işgörememezlik raporu dışında başka bir izin yada çalışabilirlik raporum olmadığı ve işgörmemezlik raporunun geriye dönük 4 haftayı kapsadığını düşünürsek yaptırılan prim günlerinin içine denk geliyor raporum
Bu durumda haklarım ve yapmam gerekenler nelerdir

Kurumunuz sizin hamile olduğunuzu bildiridğiniz raporunuza göre ince bir hesap yaptırarak belirlenen tarihe kadar primleriniz ödemişler ve anlaşılan işe geri iadenizi yapmışlar. Kurumunuz doğum öncesi ve sonrası raporları SGK ya bildirmiştir sanırım. Siz SGK ya elinizdeki raporlarla bir giderseniz eğer daha net olur sizin için işleyiş. Eğer bu şekilde bildirim yaptılarsa doğum öncesi ve sonrası rapor ücretiniz yatıralacaktır. Ayrıca konu ile ilgili bilgilerinizi E SGM den sorgulatarak detyaları oradan da takip edebilirisiniz.

Benim anladığımsa, doğum öncesi 8 haftalık süre için herhangi bir rapor olmadığı, sadece doğumla birlikte verilen doğum sonrası 8 haftalık işgöremezlik raporu olduğu şeklinde.
doğum öncesi süre için herhangi bir rapor olmadığından , o süre için alınabilecek bir ödeme de olmasa gerek,
doğum sonrası süre için eldeki geçerli işgöremezlik raporuyla ( özel hastaneden alınmış rapor sanırım) başvurduğunuzda doğum sonrası 8 hafta için işgöremezlik ödeneği alabilmeniz gerekir