Hırsızlık sonucu iş yerinden zarar tazmini

merhaba ben mağazcılık sektöründe çalışıyorum
geçenlerde kasiyer arkadaşımıza madeni para lazım olunca bozuk para çuvalindan (ağzı klipsle kapatılmış ve kilit altında)para almaya kalktım para alacakken 1000 adet 1 tl bulunan çuval elime hafif geldi neyse bozuk parayı verdim ve gerisini saymaya başladım 315 tl civarı bir para vardı biz ise bunu 1000 tl olarak sayıyoruz olaydan şüphelenerek diğğer kapalı torbalarıda açtım ve saydım hepsinden eksik var biri yada birileri torbaları klpslerini açarak avuç avuç para çalmış bu durumda hemen üst mercideki müdürümü ardım ve olayı anlatıım bu adam geldi ve beni ve yardımcım odya kapattı ve sorgulamaya başladı tehtitler savurdu bizim piskolojimizi bozarak bize senet imzalattı 1 günde parayı bulmamızı söyledi ben merkezden ulaşımın çok zor olduğu bir yerde çalıştığım için evimden borç para istedim ancak geldi ve olay kapandı her neyse şimdi ben bu kişi ve şirket hakkında nasıl bir yol izlemeliyim olay polise veya hukuğa götürülmedi ben halen çalışıyorum ama artık çalışmak istemez bir hale geldim

senet elimde

bunun dışında bu iş yerinde biz 13 saat çalışıyoruz acaba iş mahkemesine dava açtığımda bunu nasıl kanıtlaya bilirim
15 günlük kamera kaydım var
mesai ödenmiyor bordrolarda yok
2 şahitim var 1 ay önce istifa etmiş fakat istifa sebebleri farklı

teşekkürler

Ynt: Hırsızlık sonucu iş yerinden zarar tazmini

İşveren tarafından size yapılan suçlamanın kanıtlanması gerekmekte bunun içinde inceleme başlatılır. Yapmadığınız bir suçu yapmış gibi gösterilip tarafınıza imzalattırılan senet bana göre geçerli sayılmayacaktır. İşçi ile işveren arasında senetlik ne iş olabilir ki? Bunun dışında 13 saat çalışma günlük çalışma koşullarının üstünde bir çalışma. İşçinin sözleşmesi yada yazılı onayı alınarak günlük en fazla 3 saat mesai yaptırılabiliyor. Buda en fazla 11 saat çalıştırma yatırılabilir. Konu büyük iht,malle yargıya taşınacaktır. Sonuçda işveren tarafından üzerinize hırsızlık gibi bir ithamda bulunulmuş. Bunun kanıtı olmadan bu şuçlama bir işçi için çok ağırdır. Bana sorarasan Bir avukattan yardım alıp dava açabilirsin.

Bilmiyorum ama seneti imzalayarak yanlış yapmışınız keşke böyle birşey yapmasaydınız.

işhukukunda uzman bir avukata gidin anlatın iyi de bir tazminat alırsınız, yaptıkları hukuki degil senet ile ilgili de geçerli bir sebep bulamazlar oldu ki borç para aldı desinler tediye fişi nerede diye sorarlar adama.

Ne zaman oldu bu olay? Üzerinden ne kadar zaman geçti?

matty_1945 ' Alıntı:
merhaba ben mağazcılık sektöründe çalışıyorum
geçenlerde kasiyer arkadaşımıza madeni para lazım olunca bozuk para çuvalindan (ağzı klipsle kapatılmış ve kilit altında)para almaya kalktım para alacakken 1000 adet 1 tl bulunan çuval elime hafif geldi neyse bozuk parayı verdim ve gerisini saymaya başladım 315 tl civarı bir para vardı biz ise bunu 1000 tl olarak sayıyoruz olaydan şüphelenerek diğğer kapalı torbalarıda açtım ve saydım hepsinden eksik var biri yada birileri torbaları klpslerini açarak avuç avuç para çalmış bu durumda hemen üst mercideki müdürümü ardım ve olayı anlatıım bu adam geldi ve beni ve yardımcım odya kapattı ve sorgulamaya başladı tehtitler savurdu bizim piskolojimizi bozarak bize senet imzalattı 1 günde parayı bulmamızı söyledi ben merkezden ulaşımın çok zor olduğu bir yerde çalıştığım için evimden borç para istedim ancak geldi ve olay kapandı her neyse şimdi ben bu kişi ve şirket hakkında nasıl bir yol izlemeliyim olay polise veya hukuğa götürülmedi ben halen çalışıyorum ama artık çalışmak istemez bir hale geldim

senet elimde

bunun dışında bu iş yerinde biz 13 saat çalışıyoruz acaba iş mahkemesine dava açtığımda bunu nasıl kanıtlaya bilirim
15 günlük kamera kaydım var
mesai ödenmiyor bordrolarda yok
2 şahitim var 1 ay önce istifa etmiş fakat istifa sebebleri farklı

teşekkürler

neden senet imzalıyorsunuz ki suçu kabul eder gibi. Keşke daha o zaman imza işini reddedip direk polise sevketseydiniz durumu...