Hizmet Tespiti

işyerinde sigortalı şahit bulmak ve duruşmalara yönlendirmekten başka neler çalıştığınız yer ve süreler için delil olarak ileri sürülebilir?

İmzalı evrak, fatura, bordro vs. olabilir.Giriş çıkış saatlerinin tutulduğu bir kağıt varsa o olabilir.İşyerinde kamera varsa kamera kayıtları olabilir.

teşekkürler emrah. her yerde konuşmalarda vs. iki şahit olurs tamam diye duyuyoruz. fakat insanlar tamam sen haklısın doğrudur yanındayım ama beni bu işlere gatma diyolar bazen değilmi

sözünüzden yola çıkarak. işyerine mal gelmiş o anda bulunan kişi gelen sevk irsaliyesini imzalamış. bi fotokopisni alabilirse saklasın bence doğru mudur. veya şu nolu irsaliye benim el yazımdır oradaydım dese olabilir mi?

Son düzenleme:
Evet irsaliyede imzanız olursa bunu kullanabilirsiniz.Çalışırken ileride dava açma durumunuz varsa bu tarz evrakların fotokopilerini almak işe yarayabilir.

gün içinde ilgili kişilerle yapılan emailleri de yukarıdaki listenize ekleyebilir miyiz.
çalışma hayatıyla ilgili pek çok şeyi burada öğrenebileceğiz galiba. teşekkürler tekrar.

elektronik postaların çıktılarını elbette almakta fayda var,
ancak delil olabilmesi için elektronik ortamda olması gerek, kağıda çıktı e postalar delil kabul edilmiyor, bilgilerinize

Hotmail adreslerinden silmiş olsalar maillere teknik olarak ulaşılablinir mi?
mail ile alıp verdiğiniz dosyalar sunucunun bilgisayarlarında mı tutuluyor. kullanıcıların bilgisayarları sonradan ulaşılamazsa yanı veya silindi kayboldu diyelim.