İAB Formu

Merhabalar;

Aynı firmanın 2 farklı ssk dosyası var.1 dosyayı kapattık ve personeli öbür dosyaya nakil yaptık.Bunun için işkur'a işten ayrılma bildirgesi vermemize gerek var mı?

Ynt: İAB Formu

arada boşluk yok ise (01/05 çıkış-02/05 giriş gibi) iab verilmez, varsa verilmeli.

sayın nane;

bu 01/05 çıkış - 02/05 giriş konusu karşılaştığınız bir konumu çünkü ben sürekli çelişkideyim yani 01/05 mesaiden sonra işten çıkamazmı bir işçi ertesi günde işe başlayamazmı 02.05 'te bu işin dayanağı nedir.paylaşırsanız sevinirim

kalisper_a aynı şeyi söylüyoruz.iab verilmeme şartlarından biri "aynı işverenin şubeler arası nakil olması ve arada gün kaybı olmaması." yani 01/05 çıkışı verip 03/05 giriş yapılırsa iş-kur nakil olarak kabul etmiyor.

sayın nane;

aslında benim söylemek istediğim iab ile ilgili değildi biliyorsunuz biçok kez bu forumda ssk 'dan bağkur'a geçme koşullarıyla ilgili tartışmalar yaşanmıştı ben o yüzden bu soruyo sordum ama sanırım konuyu detaylı yazmadığım için yanlış anladık birbirimizi anlatmak istediğim bir şirket ortağı 01.05 tarhinde daha önce çalıştığı yerden çıkıp 02.05 tarhinde başka bir yere girse arada boşluk olmasının dayanağı nedir.kolay gelsin

kalisper_a tam açıklık yok risk var. bağkura kayıt ssk sonlanıncaya kadar askıda kaldığı için, bağkur ssk kayıtlarına bakıp 01/05 çıkış tarihini görüp "ssk sonlanmış bağkurluluk başlamış" diyebilir.bildiğim şu anda ssk tam ay gözükünce ssk sonlanmamış olarak kabul ediliyor ama ileride diğer görüş uygulanabilir. hiç riske girmeyip kafanız rahat olması için bağkurlu olamanız gerekirken ssk nedeniyle kayıt yaptırmadığınız durumlarda eğer ssk işyeri değiştirilecekse iki işyerinde en az 1 gün çakıştırılmalı.