İhtarname Örneği.?

NUR ARSLAN

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

İşçinin; işini eksik, kötü veya yetersiz yapması nedeniyle işverenin yazılı uyarısına ilişkin İHTARNAME örneğine ihtiyacım var.

İletirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar herkese...

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

ihtarname örneği

İŞYERİNİN
Unvanı :
Faaliyet konusu:
Adresi :

Sayı :………

İ H T A R B İ L D İ R İ M İ
İŞÇİNİN
Adı Soyadı :
T.C Kimlik no :
Çalıştığı bölüm:
Adresi :
HAKSIZ DAVRANIŞIN
Tarihi :
Yeri ve saati :
Yasal dayanağı :
İHTARIN KONUSU:
İşyerinde iş saatleri içinde kural olarak departmanınızda çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekmesine
rağmen bu kurala aykırı olarak:
..../..../...tarihinde saat......de...................bölümünde,....../..../....tarihinde saat ....den itibaren..............
bölümünde,iş ile ilişkili olmayan özel sohbetlerde bulunduğunuz ve çalışma saatlerinde iş arkadaşlarınızı işlerini aksatmaya sebep olacak şekilde gereksiz yere meşgul ettiğiniz şahitler ile
tespit edilmiştir.
İşyerinin düzeni bütün çalışanların işyeri kurallarına uymasına bağlıdır.Ve bu kuralları siz iyi biliyorsunuz.İşyerinde çalışma saatleri içinde gerek kendiniz işinizi aksatarak gerekse çalışan iş
arkadaşlarınızın çalışmalarını bir vesile ile engelleyerek çalışma düzeninin bozulmasına neden olmaktasınız.Bu davranışınızın kötü örnek teşkil ettiği ve bundan sonra bu tür davranışları tekrar
etmeniz halinde iş sözleşmenizin feshedileceğini ihtar ederiz.

İŞVEREN veya vekili
Adı Soyadı
İmz
……./..…./…...tarihinde tebellüğ ettim/tebellüğden kaçınılmıştır.
TANIKLAR
Adı Soyadı Adı soyadı Adı Soyadı
İmza İmza İmza

fesih bildirimi örneği

İŞYERİNİN
Unvanı :…………………………………………………………
Faaliyet konusu :…………………………………………………………
Adresi :…………………………………………………………
………………………………………………………….
F E S İ H B İ L D İ R İ M İ
Sayı :…….
Özü :Standart verimliliği vermemeniz nedeniyle iş sözleşmenizin feshi.

İŞÇİNİN
Adı Soyadı :………………………………..
T.C Kimlik no:………………………………..
İşyeri no :………………………………..
İşe giriş tarihi :……/……/…….
Adresi :…………………………………………………………………
………………………………………………………………….

Fesih tarihi :……/……/…….
Feshin yasal dayanağı : Standart verimliliği verememeniz nedeniyle 4857/II-ı bendi gereği iş sözleşmenizin feshi.
Feshin akdi dayanağı :………………………………………………………..
Fesih nedenleri :
....../...../..... tarihinde işyerimiz ...................bölümünde .............................işçisi olarak işbaşı yaptığınız ve kesintisiz olarak bugüne kadar çalıştığınız malumunuzdur....../...../..... tarihinde yapılan standart belirleme çalışmaları çerçevesinde konuyla ilgili eğitimleri aldığınız ve bu eğitim sonucu da
işyerindeki verimliliği sağlama ve üretme konusunda mutabakatınızı bildiren taahhütnameyi imzaladığınız tartışmasız bir gerçektir.Hal böyle iken bölümünüzde tutulan kayıtlar ve çeşitli tarihlerde yapılan yazılı ve sözlü uyarılara rağmen bölümünüzdeki standart verimliliği vermediğiniz,disiplinli ve aldığınız eğitimin gerektirdiği çalışma koşullarını yaratmadığınız anlaşılmaktadır.Bu uyumsuzluğunuzun ve ısrarlı taleplerimize rağmen vaki verimsizliğin size ait olan nedenleri de tatmin etmekten uzak bulunmuştur.Bu sebeple iş sözleşmenizi feshediyoruz.Mevzuattan doğan alacak ve haklarınızın tarafınıza ödenmesi için ........................günü saat......da muhasebe servisimize uğramanız gerekmektedir.Tebliğ olunur.

İŞVEREN veya Vekili
Adı Soyadı :…………………………………..
İmzası :
…… /…../…...tarihinde tebellüğ ettim./tebellüğden imtina edilmiştir.
Adı Soyadı:………….................. Tanıklar
İmzası : Adı Soyadı: Adı Soyadı:

ihtarname örneği

İŞYERİNİN
Unvanı :
Faaliyet konusu:
Adresi :

Sayı :………

İ H T A R B İ L D İ R İ M İ
İŞÇİNİN
Adı Soyadı :
T.C Kimlik no :
Çalıştığı bölüm:
Adresi :
HAKSIZ DAVRANIŞIN
Tarihi :
Yeri ve saati :
Yasal dayanağı :
İHTARIN KONUSU:
İşyerimizde çalışmaya başladığınız ..../...../....tarihinden itibaren çeşitli tarihlerde sözlü olarak birkaç
defa uyarılmanıza rağmen hal,hareket,tavır ve davranışlarınızda olumlu bir gelişme olmadığı,işin
ciddiyetine ve önemine gerekli özeni göstermediğinizden dolayı departmanınızın işlevselliğinde
aksaklıklar tespit edilmiştir.
Bu defaya mahsus yazılı ihtar edilmenize,bu gibi tavır ve davranışınızın tekrarı halinde 4857 sayılı
İş Kanununun ilgili hükümlerine göre iş sözleşmenizin feshedileceğini ihtaren bildiririz.

İŞVEREN veya vekili
Adı Soyadı
İmza

……./..…./…...tarihinde tebellüğ ettim/tebellüğden kaçınılmıştır.
TANIKLAR
Adı Soyadı Adı soyadı Adı Soyadı
İmza İmza İmza

İHTARNAME Örneği

Sayın Recep Bey,

Ben de şimdi printlerini bile aldım siteye girip kendime ve diğer faydalanabilecek arkadaşlarımıza cevabı vermeyi düşünürken... bilgi gelmiş.... Çok teşekkür ederim.ilginize....
öncesinde sizin insan kaynakları ile ilgili bilgileri sunduğunuzu biliyordum.ama size ulaşamadım....
siz yine de vaktiniz olduğu müddetçe bizimle paylaşın....

Benim bilgiye ulaştığım kaynak: İSMMMO Yayınları İş Hukuku ve Sosyal Sigorta Mevzuatında Usul ve Esaslar - Resul Kurt.

İyi çalışmalar diliyorum.

Ynt: İHTARNAME Örneği

merhabalar ,
bir şirket / kuruma ihtar nasıl çekilir . hiç çekmediğim içinde danışmak istedim. nomal dilekçe usulü gitsem de konu bölümüne ihtarname yazsam buda olmaz mı ki ? konusu ise, uygulaması ve hizmeti nedeniyle mağdur olunması ve bu mağduriyetin giderilmesi için muhattap kişilerin bu sorunu çözmelerini istemek . İhtar konusunu biz yazacağız ancak başlık bölümünü nasıl yazacağız bilemedim . yani işçi , işveren , sözleşme feshi vb. durumlar da ihtar hazırlanıyor ancak bu durum daha ilk başımıza gelince de bilemedim.

yardımcı olabilirmisiniz .
saygılar.
selman güleç
konya

Ynt: İhtarname Örneği.?

merhaba bi mükellefim var yanında çalışan personel iade aldığı ürünü kaybetmiş, ürün bedeli kendisinden tahsilat edilecek diye işlerini aksatmış ve kendsinin işten atılmasını beklemiş. işveren kendisine iş sözleşmesini fesh edeceğine dair durumu tebliğ edip belirtilen tarihte işine son verdi. ihbar hariç kıdem tazminatını vererek. yanlız şimdi personel evrakları imzalamaya gelmiyor. kaybettiği ürünlerin bedelini vermemek için. noterden nasıl bir ihtarname çekebiliriz. elinde duruma benzer ihtarname örneği olan varsa gönderirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.