İnternet ten Vizite Kağıdı Zorunluluğu

Kızıldereli

Katkı Sunan Üye
Slm Kolay Gelsin
Bir çalışanımıza kağıt olarak bilgisayardan vizite kağıdı verdim ve ssk ya gitti fakat kağıt olarak kaşe ve imzalı vizite kağıdı kalktı denmiş ve mecbur olarak bundan sonra internetten vizite doldurulacak mış yoksa hiçbir işlem yapılmayacak denmiş böyle bir zorunluluktan haberim yoktu gerçekten varmı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim
Teşekkürler

Ynt: İnternet ten Vizite Kağıdı Zorunluluğu

Yok. Başlarından savmak için...

mecbur mu bilemiyorum ama söyle tarif edeyim.
ssk sitesine gir. orada e-sağlık var gir oraya karşına
işveren vizite kağıdı ve çalışamazlık belgesi var oraya şirketin e -bildirge şifresini gir ve doldur.

saçma ....biz luca kullanıyoruz.sistemden çıkarıp weriyorum..çyle bi sorunla gelende olmadı .acaba siz ellemi düzenledinizki öyle bişey yapmışlar ???

ESRABEN ' Alıntı:
SAÇMAA.BİZ LUCA KULLANIYORUZ.SİSTEMDEN ÇIKARIP ÇIKARIP WERİYORUM.ÖYLE Bİ SORUNLA GELENDE OLMADI .ACABA SİZ ELLE Mİ DÜZENLEDİNKİ ÖYLE Bİ KILLIK YAPMIŞLAR ???

Lütfen başlık açmadan önce
Forum Kuralları'nı okuyunuz.
Forum'da büyük harflerle başlık ve
mesaj içeriği yazmakyasaktır
.

Merhaba ;

Size yapılan uyarıları dikkate almanızı , üslubunuza dikkat etmenizi , kısacası sizi ciddiyete davet ediyorum.

Arkadaşlar şuan kimse bişey bilmiyor. Hastaneler özellikle. Acil olan hastadan hiç bir şekilde sgk sına bakılmaksızın tedavi edilecek dior kanun ama, geçenlerde çalışanın kızı apandisi patlamış tedaviye almamışlar.parayı yatır öle gel. O yüzden e-vizitenin tek amacı dışardan da net üzerinden vizite çıkarmak için sağlanmış kolaylık die düşünüyorum. Ben mesela hala ıslak imzalı ve kaşemizi vurarak vizite kağıdı veriyorum.

bayramu ' Alıntı:
[........................ Ben mesela hala ıslak imzalı ve kaşemizi vurarak vizite kağıdı veriyorum.

Merhaba ;

Sn bayramu , Ben mesela hala ıslak imzalı ve kaşemizi vurarak vizite kağıdı veriyorum diyorsunuz siz işveren misiniz yoksa işveren vekilliği de bulunan dışarıdan bir meslek mensubu musunuz ?

Eğer işveren iseniz sorun yok ama meslek mensubu iseniz ve de işveren vekili değil iseniz kendi kaşe ve imzanız ile vizite kağıdı düzenleme işinizin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Sigortalılara Ait Vizite Kağıtları Artık e-Sağlık Geri Ödeme Sistemi Üzerinden Oluşturulabilecektir

Sigortalıların muayene ve tedavilerinde kullanılmak üzere 16.01.2004 tarihli ve 25348 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği?nin 53?üncü maddesinde Sigortalılara Ait Vizite Kağıdının düzenlenme usul ve esasları belirlenmiştir. Söz konusu Sigortalılara Ait Vizite Kağıdının örneği anılan Yönetmelik ekinde (Ek:4) yer verilmiştir.

Sigortalıya Ait Vizite Kağıdı, sigortalının iş kazası, meslek hastalığı, hastalık ve analık halleri için, muayene ve tedavilerinde kullanılmak üzere işverence biri asıl iki nüsha olarak düzenlenmektedir. Ancak Sigortalılara Ait Vizite Kağıdının eksik veya yanlış düzenlenmesi dolayısıyla sigortalılarımız sağlık yardımlarından yararlanma sırasında birçok sorunlarla karşılaşabilmektedir.

Bu nedenle Sigortalılarımıza ait Vizite Kağıdı e-Sağlık Geri Ödeme Sistemine taşınmış olup bu suretle hizmet kalitesinin arttırılması amaçlanmıştır.

Bu çerçevede, işverenler e-Sağlık Geri Ödeme Sistemine, mevcut e-Bildirge kullanıcı kodu ve şifreleriyle girerek, ana menü sistemine eklenen vizite kağıdını, sigortalının T.C. kimlik numarası veya sigorta sicil numarasını girerek, diğer gerekli bilgileri girdikten sonra otomatik oluşturulan çıktıyı kaşeleyip imzalamak suretiyle onaylayarak sigortalılara vereceklerdir.

Sigortalılara Ait Vizite Kağıdının e-Sağlık Geri Ödeme Sistemi üzerinden düzenlenmesi uygulamasına işverenlerimizce uyulması Kurumumuzca sigortalılarımıza verilen hizmetlerde önemli kolaylık sağlayacaktır.

Yapılan değişiklik sadece Sigortalıların kendilerine ait vizite kağıdının e-Sağlık sistemi üzerinden oluşturulmasına yönelik olup, düzenlemeye ilişkin usul ve esaslar bakımından herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.
Sigortalının Eşi ve Geçindirmekle Yükümlü Olduğu Çocuklarına Ait Vizite Kağıtlarına ilişkin uygulamaya eskiden olduğu üzere devam edilecektir.

E-bildirge kapsamı dışındaki işverenler tarafından Sigortalılara Ait Vizite Kağıdının önceki uygulamada olduğu gibi düzenlenmesine devam edilecektir.
İşverenlerimize önemle duyurulur.

peki arkadaşlar vizite kağıdını personel sorumlusu olarak ben imzalayabilirmiyim?yada illa müdürüme mi imzalatmam gerekiyor?

yada bunun doğrusu nedir?

Merhaba ;

Vizite kâğıdı SSK müdürlüğüne imzaya yetkili olarak tanımlanan vekalet namede ismi bulunan tüm kişiler tarafından atılabilir.

SSK?ya imza kartı verildiğinde orada 3 imza örneği bulunur ancak bugüne kadar bu imza kartını dosyadan çıkarıp kontrol yapıp vizite kâğıdına işlem yapan kurum olmamıştır.

Ama siz bence yine de sağlamcı olunuz. Bugüne kadar olmamıştır da siz de olacağı tutar.

Bu vekalette bazı şirketler 5-7 kişilik isim listesi kullanırlar ve bu imza için imza sirküsü gerekmez. İmza sirküsü bulunan biri tarafından imzalanmış vekâlet name yeterlidir.

muhasebe ' Alıntı:
Merhaba ;

Vizite kâğıdı SSK müdürlüğüne imzaya yetkili olarak tanımlanan vekalet namede ismi bulunan tüm kişiler tarafından atılabilir.

SSK?ya imza kartı verildiğinde orada 3 imza örneği bulunur ancak bugüne kadar bu imza kartını dosyadan çıkarıp kontrol yapıp vizite kâğıdına işlem yapan kurum olmamıştır.

Ama siz bence yine de sağlamcı olunuz. Bugüne kadar olmamıştır da siz de olacağı tutar.

Bu vekalette bazı şirketler 5-7 kişilik isim listesi kullanırlar ve bu imza için imza sirküsü gerekmez. İmza sirküsü bulunan biri tarafından imzalanmış vekâlet name yeterlidir.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim