İş Sözleşmesi Ve Görev Değişikliği

Özel kurumda çalışan bir kişi, (Her yıl sözleşmeli) bu sene sözleşmesi gelmedi (44 gündür) ve ondan görev değişikliği isteniyor.(yazı olarak gelmedi) fakat görev değişikliğini kabul etmeyip kıdem ve ihbar tazminatını alıp çıkmak istiyor.
Konu ile ilgili yardım edebilirmisiniz.

Bu tür durumlar, iş yasamızın en girift konularındandır diyebiliriz.
Şu an önerilen/önerilecek değişikliğin ne olduğu/olacağı henüz belirsiz.
Genel manada;
İşcinin ücret ve kazanılmış haklarına, mesleğine(ustalığına), konumuna(yani statüsüne) zarar getirmeyen değişiklikler"esaslı değişiklik"olarak mütaala edilmez,tersi durumlar var/olur ise esaslı değişiklik niteliğindedir.
Her bir olayı o işyeri,iş sözleşmesi ve olayın kendine özgü koşulları çerçevesinde irdelemek,sonucunda da buna göre karar vermek daha isabetli olacaktır diye düşünüyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim, Bugun alınan bilgiye göre görev değişikliği olmayacakmış. sözleşme hala yapılmış durumda değil. 45. gün oluyor yasaya göre 2 ay içerisinde yazılı olarak bildirim yapılması gerekmekte.

2 sonunda yazılı olarak bildirilmez ise, yani sözleşme hala olmaz ise, bu iş yerinden ihbar kıdem tazminatlarını bırakmadan çıkmak için ne yapılabilir ?

Konu ile bilgisi olanlar lütfen paylaşımını esirgemesin.

Özel eğitim kurumları mevzuatı ve uygulamalarına hakim değilim,yanıltmak istemem,fakat bu çalışanlarında 1 yıl çalışmış olma koşulu ile işveren tarafından "haklı sebebler" dışında yapılan fesihler de ve sözleşmenin yenilenmemesi gibi hallerde kıdem tazminatına hak kazanbileceklerini düşünüyorum,