İş Sözleşmesinin Yenilenmesi ile İlgili

İyi çalışmlar arkadaşlar,
-A.Ş. de 05.03.2000 tarihinde şirket müdürü olarak işe başlatılan A şahsı ile yönetim kurulu başkanı arasında belirsiz süreli iş akdi yapılmıştır.10.05.2004 tarihinde yapılan genel kurul ile şirket yönetim kurulu değişmiş olup, A şahsı şirket müdürü olarak işe devam etmektedir.Şirket müdürü ile yeni yönetim kurulu başkanı arasında tekrar bir iş akdinin yapılması gerekirmi, yoksa ilk yapılan iş akdi aynı şekilde devam edermi? Şirkette yönetim kurulunun değişmesi ile şirket tüzel kişiliği ile yapılan iş sözleşmeleri devam eder mi .(personel ve şirket müdürü açısından)
- Şirkete alınan personel ile iş sözleşmelerini şirket müdürü mü yoksa şirketin kanuni temsilcilerimi yapacaklar?

Not: Şirketin kanuni temsilcileri tarafından A şahsına(müdüre) noterden işyeri idaresi ile vekalet vermişlerdir.

Ynt: İş Sözleşmesinin Yenilenmesi ile İlgili

sözleşme yenilemeye gerek yok. personel ile iş sözleşmelerini a şahsı yapabilir

Ynt: İş Sözleşmesinin Yenilenmesi ile İlgili

AŞ lerde yönetim kurulu üyeleri en çok kendi hizmet süreleri ile sınırlı bir iş akdi yapabilirler. Yani süresiz bir iş akdi yapılması zaten batıldır.
Şirketin kanuni temsilcisi yönetim kuruludur ancak bu konuda imza yetkisi veya vekalet verebilir.