İşçi Sağlık Rapor Parası Almak İçin Ne Türlü Evraklar Getirir?

İyi çalışmalar arkadaşlar,
Soru 1-)10 gün rapor alan işçi asgari ücretli olsun.rapor 01.12.09-10.12.2009 tarihleri arasında olsun.İşçi tekrar kontrole gidiyor.Bir 10 gün daha 10.12.2009-20.12.2009 tarihleri arası rapor alsın.İşçi birinci 10 gün sonunda,ilk 10 günlük parasının alabilir mi yoksa 20 günün dolması mı gerekir?
Soru 2-)İşçi rapor parasını alması için ne türlü evraklarla SGK'ya gitmesi gerekir?Parasını nerden alır?

Ynt: İşçi Sağlık Rapor Parası Almak İçin Ne Türlü Evraklar Getirir?

-raporları sgk internet sitesinden gireceksiniz
-ek-10 ile eksik gün ile birlikte sgk ya göndereceksiniz
-bu işlemlerden sonra ücreti ptt den işçi adına yatacak sizde internetten paranın yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz
-işçinin gitmesine gerek yok

Sn.Apaçi,
raporları sgk internet sitesinden gireceksiniz derken e-bildirgeden mi bahsediyorsunuz.Yoksa ayrı bir girilen yeri mi var?Konuya yabancıyım kusura bakmayın.

arkadaşlar bende 01/12/2009-10/12/2009 tarihleri arasında raporluyum.ve rapor bitiminde hastaneye tekrar gidip saplık kuruluna girdim ve raporumu bir ay daha uzattırdım.ve sanıyorum ki bu rahatsızlığımdan ötürü 1 ayın sonunda tekrar gidip raporumu uzatıcam.
İnternet üzerinden bu raporlar girildikten ve eksik gün nedeni ilede sgk ya bildirildikten sonra bu çalışmadığım günlerle ilgili olarak alabileceğim iş göremezlik ödeneğini bu rapor süreci tam olarak tamamlandığında mı yoksa belli periyodlarla alabilirmiyim.

Sn.Hresources,
Gösterdiğiniz yerden raporluları tek tek girmem mi gerekiyor.Girmesem bir şey olur mu?Girersem nasıl kullanılıyor?

Raporları girmez iseniz sgk işlem yapmadığından para da alınamaz. Ayrıca sgk işgöremezlik ödemeleri sadece ptt değil bazı özel bankalarda ödeyebilmekde.