İşçilik Maliyet Hesaplama

Merhaba forum üyeleri
Sizlere bi sorum olacak

Bi inşaat dosyamız var.İnşaatta bi kişi hatır sigortalısı olarak görünüyor parasını kendi ödeyecek.20.06.2008 tarihinde işe girdi.Bu işçinin işverene ödeyeceği miktar ne kadardır.
Tehlike sınıfı =5 Prim oranı =3,50

Örnekli bi şekilde açıklayabilirmisiniz

Ynt: işçilik maliyet hesaplama

Teşekkür ederim cevabınız için ama

bana sadece işçinin ödeyeceği 11 günlük primi açıklamalı bi şekilde yazabilirmisiniz.İşçinin ödeyeceği primler hangileri ne kadarı işverene ne kadarı işçiye düşüyor.bunu istiyorum ben

Yardımcı olursanız sevinirim

Ynt: işçilik maliyet hesaplama

iclal_aslı ' Alıntı:
Merhaba forum üyeleri
Sizlere bi sorum olacak

Bi inşaat dosyamız var.İnşaatta bi kişi hatır sigortalısı olarak görünüyor parasını kendi ödeyecek.20.06.2008 tarihinde işe girdi.Bu işçinin işverene ödeyeceği miktar ne kadardır.
Tehlike sınıfı =5 Prim oranı =3,50

Örnekli bi şekilde açıklayabilirmisiniz

Merhaba ;

Bu hatır sigortalılığı için ;

Belki siz dahil birçok arkadaşım " hadi canım sende " diyecek ama söylemeden de içim rahat etmeyecek.

Nerede kaldı meslek etiği ?

Bu uygulama haksız kazanç değil midir ?

Allah korusun ama herhangi bir sağlık sorunu karşısında yapılan masarfların durumu ? v.s. v.s.

Şahsen ben hiç uygulamıyor hiç te sıcak bakamıyorum.

Ynt: İşçilik Maliyet Hesaplama

sayın iclal hanım
sorunuzda ssk asgari prim 608,40* (%3,5+%1+%11+%20+%3(işs.))(ssk prim oranları ) buradan bulacağınız< rakam 30 günlük olup oradan 11 günlük bulabilirsinizBu tutar ssk ya ödenecek tutarlardır. Birde g.v ödemesi var bunu da
608 ytl * %14(ssk işçi payı) = **
608 ytl - ** düşdükten sonra kalan tutar ile asgari geçim oranı ile çarpıp sonr
sonra kişinin ** tutarı ile %15 çarpıp çıkan gelir vergisinden asgari geçim indirimini düş kalan tutarı ise gelir vergisi olarak iste şuan elimde hesap makinası olmadığından dolayı bu şekilde yapımıştır