İşgöremezlik belgesi giremiyorum

arkadaslar sisteme rapor girecem fakat şçyle bir sorun var işçi
19/07/2010 tarihinde işe girdi haliyle bildirge girişi 23/08/2010 tarihine kadar bekleyecek
İşçinin raporu 11/08/2010 dan başlıyor
sistem şöyle bir uyarı veriyor Girilen sigortali bilgisi ilgili işyerinde çalışır görünmüyor.
ne yapabilirim
Not: bildirgeyi ayın 23 üne kadar bekletmem lazım çünkü çok yağun bir firma bildirgeyi şuanlarda vermem mümkün değil sizce ne yapmayalım

Ynt: İşgöremezlik belgesi giremiyorum

sgk açıklamasını okuyun. orada gayet net tarif edilmiş.

rapor ne zaman bitiyor?
Olmaz ise, puantajı hazır olanları yaparsınız, geri kalanları ek verirsiniz ama bu derece beklemeyi gerektirmek pek mantıklı değil.

çözüm yok bende öyle yapacam arkadas bana genelgeyi okumamı söylemiş işyerinde çalışmayan işçiye hesap fişi düzenlenmez

resmen 23/8 girişi olacak birine giriş öncesi bir tarih için rapor girişi yapmayı nasıl düşünebilirsiniz :eek:

19/07/2010 tarihinde işe girdi haliyle bildirge girişi 23/08/2010 tarihine kadar bekleyecek
İşçinin raporu 11/08/2010 dan başlıyor
Sistem işe giren personeli hizmet listesi onaylayınca görüyor o yüzden işçi çalışmıyor görünüyor çalışmayan işçiye de hesap fişi düzenlenmez sayın mzhr

E-bildirgeyi onaylamayı beklemek yerine "Sigortalı Hesap Fişi" düzenlerseniz raporu sisteme işleyebilirsiniz.

Bir kişi için de ek belge düzenlemek zorunda kalmazssınız.

F.KARA ' Alıntı:
...
neden 23/8 kadar bekleyecek ??? işe giriş tarihi 19/7 mi 23/8 mi? 19/7 ise ilk mesajım geçerlidir.

bildirgeyi vermek için neden 23 üne kadar bekliyorsunuz öncede verebilirsiniz...

şirkette 170 tane personel var ayın 23 üne kadar beklemem lazım
neyse ankara ile görüştüm sanırım sistemde hata varmış hesap fişi ekranını güncelleyecekler