İşten ayrılış bildirgesi iptali 16 gün sonra iptali

stajer34

Katkı Sunan Üye
03.04.11 tairihnde işten çıkışı yaptık işsizlik parası almak istyor işçi işten çıkış nedenini düzeltebiliyormuyuz ya da bildirgeyi iptal etsek ceza yermiyiz

Ynt: İşten ayrılış bildirgesi iptali 16 gün sonra iptali

İşten çıkış sebebi neydi ki? istifa söz konusu değilse.. sizde sıkıntılı bir şekilde çıkış işlemini gerçekleştirmediyseniz işsizlikten zaten faydalanabilir..

İşten çıkış bildirgesi için süreyi geçirmişsiniz.. iptal ederseniz para cezasına tabii tutulursunuz..

Bağlı olduğunuz işkur ile irtibata geçin.. onlar sizden "çıkış maddesinin değşikliği" ile ilgili bir yazı isteyecekler..siz o yazıyı yazın.. kişi işsizlikten faydalanabilir..

işten çıkış sebebi kendi çıktı gösterdik şimdi işkurdan para alcam diyor sürekli işvereni arıyorrr

:) klasik..

Ben mağdur olmasını istemem tabiki ama.. çalışılan kurumda oyuncak değil..

Sayın stajer..

İşkur'la bir konuşun.. onlar yüzde 99 halledeceklerdir..

Benim printerdaki kartuşum ve antetli kağıdım ziyan olmasın diyorsanız şayet.. 796,50 TL hazırlayın.. erken öderseniz cüzi bir indirim söz konusu..

Bir arkadaşımın mükellefi de aynı şekilde hatalı çıkış yapmıştı.İşçi iş kura gitmiş derdini anlatmış sorunu şu şekilde çözmüştü.Kurum şirket kaşeli ibranamesini istemişti.(tabiki ibranamede işveren tarafından olacak)bu şekilde kurum tarafından verilen bir forum işçi tarafından doldurularak aylığını almaya başlamıştı.İşverene herhangi bir ceza gelmedi şimdiye kadar.Yapılan işlem 2010/9.ayda yapılmıştı.

Kısaca önce işçi kuruma gitsin.

teşekkür ederim peki işsizlik maaşı almak için son 4 ay prim ödenmeli ya 20 gün raporu var bi işçinin para alabilir mi?

stajer34 ' Alıntı:
teşekkür ederim peki işsizlik maaşı almak için son 4 ay prim ödenmeli ya 20 gün raporu var bi işçinin para alabilir mi?

Alır sorun olmaz. İstirahat raporları kesinti olarak görülmüyor son 120 gün hesabında.

Son düzenleme:

işkurla görüştüm rapor oldugu için alabiliyormuş