İşten Ayrılış Bildirgesinde Hak Edilen Ücret Hatası !!

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Selamlar arkadaşlar
Şöyle bir sorun yaşıyorum.
18.07.2014 tarihli bir çıkış onaylayacağım.Normal Brüt ücret 18 günlük 720 TL Mesai: 288 TL toplam ücret 1.008 TL
Hak edilen ücret bölümüne ne yazarsam yazayım,"nokta yada harf yazılamaz" uyarısı çıkıyor.Sistemsel bir sorun mu var bilemiyorum.
Birincisi bu uyarı gelmemesi için ne yapmalıyım.?
İkincisi hak edilen ücrete 720, prim,ikramiye vb.istihkak kısmına 270 TL'mi yazmalıyım?
Yoksa toplam 1008 lirayı hak edilen ücrete mi yazmalıyım?
Şimdiden teşekkürler
Saygılar

Virgül kullanarak yazabilirsiniz ben hep öyle yapıyorum.Ama sizde zaten küsürat olmadığı için direk 720 yazın.Sorun olmasına imkan yok.Oluyorsa sistemde bir problem olabilir veya o sırada sayı yerine başka bir tuşa basıyor olabilirsiniz.Hak edilen ücrete 720 , prim ikramiye kısmına 288 yazacaksınız.Virgül kullanmanıza gerek yok zaten tam ücret hepsi küsürat yok.

Arkadaşlar düzelttim ve bildirgeyi onayladım.Hata,rakamı yazıp enter tuşuna basmamdan kaynaklanıyormuş.Rakamı yazıp,fareyle direk başka bölüme tıkladığımda rakamı aldı..Sorun halledilmiştir.Bu arada rakamın tamamını hak edilen ücret kısmına yazdım.Artık ne kadar doğru olur bilmiyorum.Yorumlarınız için tşk.ederim
Saygılar

merhaba,

çalışanın işten ayrılırken içerde kaldığı yıllık izin parasını e-bildirgede esas ücrete mi yoksa ikramiye kısmına mı yazıyoruz?

arkadaşlar bi kaç kişinin hak edilen ücret kısmını eksik yazmışım ama aylık bildirgede düzeltik bir sorun yaşarmıyım acil cevap yazarsanız çok memnum olucam bu hatadan dolayı bütün günüm berbat oldu şimdiden teşekkür ederim

merhaba
aylık bildirgedeki rakamları baz alırlar.
sorun yaşamazsınız.

Yani her ne kadarda aylık bildirgeyi baz alsalarda, kurumun aleyhine bir durum oluşacağı için, her an sebebinide sorabilirler, bunların sağı solu belli olmaz.Hazırlıklı olmakta fayda var.

arkadaşlar bi kaç kişinin hak edilen ücret kısmını eksik yazmışım ama aylık bildirgede düzeltik bir sorun yaşarmıyım acil cevap yazarsanız çok memnum olucam bu hatadan dolayı bütün günüm berbat oldu şimdiden teşekkür ederim

Aylık bildirgede doğru bildirdi iseniz herhangi bir cezai yaptırım olmaz. Sanmıyorum ama en fazla kurum izahat isterse ister.