İşveren Hissesi Sigorta Prim Teşviki

12/01/02/03 aylarında 1 çalışan var.son ay ( mart ) ayında işten çıkış oldu.Nisan ayında aldığımız işçi teşvikten yararlanırmı ?

Arkadaşlar merhabalar,

bir personelimizi 25.07.2011 tarihinde 06111(sgk teşvikli olarak ) işe girişi yapıldı.
Çalışanımızın teşvikten faydalanma süresi 24 aydı; 25.07.2013 tarihi itibariyle süresi doldu.
İzlememiz gereken yol nedir. Sgk ya ayrıca dilekçe verilecek mi?
Yardımlarınızı bekliyorum
Teşekkürler..

son 6 ayda 1 kişi ortalamanız olduğuna ve sizin işyerinizde halen 1 kişi çalışıyor olduğuna göre...

3. ayda 1 işçi çıkıp 4. ayda 1 kişi girince toplam çalışan sayınız yine 1 oluyor ve ort. üzeri olmadığından yararlanamaz.

Arkadaşlar 4447/10.mad.teşvikle ilgili bir sorunum var;
01/06/2013 tarihinde Sgk başlattığımız bir dosyamızda yine aynı tarihte bir işçi girişi yaptık ve bu işçi 6,7,8,9 ve 10.aylarda çalıştı (bir kişi olarak), teşvik kapsamı dışında. Bu bir işçiye ilave olarak 01 Kasım 2013'de bir bayan personel girişimiz oldu. Sgk sitesinden yaptığım kontrolde ikinci işçi olan bayan personele teşvik verdi sistem. Fakat ben sistemden henüz onaylamadan 22 Kasım 2013'de diğer teşvik şartlarını taşıyan bir erkek işçi daha sgk girişi yaptık. Şimdi Kasım 2013 aylık prim bildirgesini göndereceğim. Sistemden kontrol ettiğimde hem 01/11/2013 girişli bayan personele hem de 22/11/2013 girişli erkek personele teşvik vermediğini gördüm. 1-Bu durum doğru mu (normal mi? 2- Son giren işçiyi (22/11/2013'de giren) 30 Kasım 2013''de çıkarsam sistem 01/11/2013'de giren bayan personele2013 Aralık ayında ve sonraki aylarda (başka işçi girişi olmayacak) teşvik verir mi ?

evet bende bu soruya cevap arıyorum yeni açtığım yada şöyle diyeyim 3 ay önce kurduğum LTD.ŞTİ iş kurdan eleman aldım şimdi onu 6111 SSK kanununa göre SSK lı yaptırırsam ne gibi bir avantajım olur bilenler acil cevap verirlerse sevinirim çünkü bu gün SSK başlayacak şimdiden teşekkürler

kapıcı olarak çalışıyorum benim asgari ücret brüt olarak sigortam yatıyor,acaba işveren maliyet üzerinden sgk e bildirgeye öyle yazılmalımı yardımcı olursanız sevinirim

İşçiler için e Bildirge ortamından yada kullandığın personel programından kanun numarasını seçip tanımlayacaksın, sistem teşvik indirmini %5 indirim gibi otomatik olarak altta ayrı gösterecektir.

Değerli üstadlar
benimde bu konu hakkında bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.
gıda perakende satış faaliyeti üzerine iş yapan firmamızın 8 şubesi bulunmakta.6111 teşvikten bir takım sebeplerle daha önceden yararlanılmamış.benim sorum ise;örneğin 11/2011 tarihinde işe giren bayan personelimizin teşvik süresi 30 ay teşviğin bitiş tarihi 04/2014.işe girdiği tarihten önceki 6 aylık sigorta bildirgesindeki ortalama çalışan sayısı 7'dir.03/2014 tarihi itibari ile çalışan sayımız ise 9,ben bu personeli teşvikten yararlandırabilirmiyim? bunun gibi işe giriş tarihi geçmiş yıllarda olupta teşvikten yararlanmayan ancak 03/2014 ssk bildirgesiyle teşvikten yararlanacağını düşündüğüm personel bulunmakta.kanun açık olmakla beraber siz değerli üstadlardan akıl almak istiyorum acaba yaptığım hesaplama doğrumudur?
örneğin;işe girişi 09/2012 olan 08-07-06-05-04-03/2012 tarihi itibariyle ortalama çalışan 16 olan işyerinde 03/2014 döneminde çalışan sayısı 22'dir.buna göre değerlendirildiğinde teşvikten 09/2012 tarihli işe giren personelden 22-16=6 personel mi faydalanmaktadır? eğer bu hesaplama doğru ise 02/2014 tarihli işe giren personelin,geçmiş 6 aylık ortalama çalışan sayısı 20'dir.03/2014'de çalışan ise 22'dir.bu durumda daha önceden teşvikten yararlanılan 6 personel teşvik dışımı kalacaktır, yoksa işe giriş tarihine göre her personel için ayrı ayrı duruma göre değişken teşvikten yararlanılacak personel sayısımı olmaktadır.
biraz uzun oldu ama kusura bakmayın,umarın sorunumu anlatabilmişimdir,şimdiden çok teşekkür ediyorum.

kolay gelsin,

işe alınan 1 kişi, 4 kişi olduğunda yararlanacaktı...( 3 çalışan vardı )

bir ay sonra 1 kişi işe alındı ve sayı 4 oldu..yukarıda yazdığım kişi teşvikten yararlanmayı hak etti..Ancak bu son işe alınan kişinin de ortalaması 4 ...bu kişi de teşvikten yararlanabilir mi ?​

Son alınan kişi 4. kişi ve işe alındığı tarihte ortalama 4 ise 5. kişi girmeden yararlanamaz.

nisan ayında, bir kişi işe girdi ve aynı ay çıkış oldu. Bu ay bir kişi aldığımda, teşvikten yararlanamaz değil mi ?

ortalama 1 oluyor. Bu yeni alınacak kişi bildirgede ,2 kişi olduğunda yararlanır

Arkadaşlar 01/07/2008 tarihinden itibaren yeni bir düzenleme geldi fakat oldukça karışık geldi bana. Sigortaları tahakkuk ettiğimizde tahakkukta işveren hisse oranlarıyine eskisi gibi. Ssk yetkilileriyle görüştüğümüzde aylık bildirgeyi tahakkuk ederken orada 4447 nolu kanunla ilgili bir seçenek olduğunu,onu seçmemizi söylüyorlar.Fakat biz öyle bir seçenek göremedik. Programda bir eksiklik mi var acaba? Siz nasıl yapıyorsunuz bu ay sigortaları? Teşekkürler.

merhaba arkadaşlar bir konuda yardımızı rica ediyorum,
aynı vergi numarasına ait aynı ünvanlı işverenin 6111 sayılı teşvikten yararlanması için bildirge verdiği sicillerin hepsinin ortalamasını mı almalı, ayrı ayrı sicil olarak mı düşünmelidir

Her işyeri dosya nosu ayrı ayrı değerlendiriliyor. Zaten E-bildirge inceleme yaptığıunızda size ort sigortalı sayısını gösteriyor.