İşverenin İşçiyi Tehtid Etmesi

Merhaba

10 yıldır çalışmakta olduğum şirkette çıkan anlaşmazlıklardan dolayı bölüm müdürüm beni sürekli tehtid etmekte ve hatta üstüme yürümeye çalışmaktadır. Yani şahsıma yapılan hakaret yada suçlamaları kabul etmemem ve kendimi mudafaa etmem sonucu sinirlenmesi ve beni susturmak için bu yola başvurması ve işyeri dışında bana bişey yapacağını ima etmesi gibi. Ben yaptığım işlerde ve hareketlerimde bir yanlışlık varsa tutanak yazılmasını talep ettim. Bu seferde ''ne yapacağımı sana mı soracağım'' gibi cevap aldım. Burada tutanak yazılmamasının sebebi benim haksız yere suçlanmam ve horgörülmemdir. Durumu Genel Müdüre intikal ettirmem halinde olayı kapatmaya çalışmaktadır.

Benim bu konuyla ilgili 2 sorum olacak;

1- Şahsıma yapılan tehtidi şahitlerle ıspatlamam sonucunda nasıl bunun önüne geçebilirim.
2- Üstüme yürümeye kalkan müdürüm en sonunda bana vurursa neler yapmam gerekir.

Saygılar

Ynt: İşverenin İşçiyi Tehtid Etmesi

Sayın elmalık bahsettiğiniz konu 4857 sayılı işkanunun 24 ve 25 inci maddesini oluşturmaktadır. Bu maddelere istinaden sorunsuz işlem yapılabilmesi için ise lehinize şahitler bularak tutanak tutmanızı öneririm.

Ynt: İşverenin İşçiyi Tehtid Etmesi

elmalik ' Alıntı:
Merhaba

10 yıldır çalışmakta olduğum şirkette çıkan anlaşmazlıklardan dolayı bölüm müdürüm beni sürekli tehtid etmekte ve hatta üstüme yürümeye çalışmaktadır. Yani şahsıma yapılan hakaret yada suçlamaları kabul etmemem ve kendimi mudafaa etmem sonucu sinirlenmesi ve beni susturmak için bu yola başvurması ve işyeri dışında bana bişey yapacağını ima etmesi gibi. Ben yaptığım işlerde ve hareketlerimde bir yanlışlık varsa tutanak yazılmasını talep ettim. Bu seferde ''ne yapacağımı sana mı soracağım'' gibi cevap aldım. Burada tutanak yazılmamasının sebebi benim haksız yere suçlanmam ve horgörülmemdir. Durumu Genel Müdüre intikal ettirmem halinde olayı kapatmaya çalışmaktadır.

Benim bu konuyla ilgili 2 sorum olacak;

1- Şahsıma yapılan tehtidi şahitlerle ıspatlamam sonucunda nasıl bunun önüne geçebilirim.
2- Üstüme yürümeye kalkan müdürüm en sonunda bana vurursa neler yapmam gerekir.

Saygılar

Eğer İşveren bu durumu anlattığın zaman işveren önlem almazsa noterden çekeceğin ihtarla iş akdini fesih edebilir.Kıdem tazmişnatına hak kazanırsın

ferhat