İşyerinde zehirlenme oldu, iş kazasımıdır?

Merhabalar

İşyerimizde zehirlenme vakası oldu. Bu gibi durumda bölge çalışma müdürlüğüne bildirilmeye gerek var mı? Eğer var ise ne şekilde bildirim yaptığınız hakkında bilgi verir misiniz?

Ynt: İşyerinde Zehilenme

bence bölge çalışma müdürlüğüne ve ilgili sgk müdürlüğüne iş kazası bildirimi yapmalısınız.

Eğer yapmazsanız işçi de rapor alırken işyerinde oldu der ve rapora iş kazası olarak yazdırırsa bildirmediğinizden dolayı ceza yersiniz. Bence bildirin.

Bölge çalışma müdürlüğüne bildirim kaltı iş kazası bildirimini bölge çalışmaya yapmıyoruz artık, SGK a bildirmek yeterli, artı kolluk kuvvetlerine de iş kazalarının bildirimi gerekli genelde atlanıyor bir cezai durum yok bildiğim kadarıyla, fakat bildirim gerekliliği kanunda var. Artı süreye dikkat ediniz 3 gün süreniz var bildirim için

kaya19811 ' Alıntı:
Bölge çalışma müdürlüğüne bildirim kaltı iş kazası bildirimini bölge çalışmaya yapmıyoruz artık, SGK a bildirmek yeterli, artı kolluk kuvvetlerine de iş kazalarının bildirimi gerekli genelde atlanıyor bir cezai durum yok bildiğim kadarıyla, fakat bildirim gerekliliği kanunda var. Artı süreye dikkat ediniz 3 gün süreniz var bildirim için

Bölge çalışmaya bildirim ne zaman kalktı çünkü yakın zamanda iş kazasını bölge çalışmaya bildirimde bulunduk ama kimse kalktığını söylemedi. Hem sadece bölge çalışmaya yada sgk ya bildirim de bulunsanız bile ceza kesiliyor.

Ynt: İşyerinde Zehirlenme

kaya19811 ' Alıntı:

bölge müdürlüğüne kalkan bildirim kurumlar arası bir durumdu diye hatırlıyorum ben , yani işyerleri bölge müd. bildirime devam ediyor olması lazım. Ben bırakmadım açıkcası , bildirmeye devam ediyorum.

Ynt: İşyerinde Zehirlenme

Bence de bırakmayın insanın gözünün yaşına bakmıyolar yapıştırıyorlar cezayı.

Ynt: İşyerinde zehirlenme oldu, iş kazasımıdır?

Kesinlikle bir iş kazasıdır.Sonuçları daha sonradan da ortaya çıkabilir.
Bölge Çalışma' ya (Kalkmadı) ve Sgk' ya bildirimlerinizi acilen yapınız.

Değerli meslektaşlarım...
dah dün (24.10.2011) tarihinde bölge çalışmadan İş Kazası bildirmediğimiz için 1200 tl ceza geldi ve ödedik...
Blge Çalışma Müdürlüğüne bildirim kalktı kim diyorsa çok çok yanlış bilgi veriyor... lütfen aslı olmayan ilgileri yazmayalım... cezası büyük bu işlerin

samko71 ' Alıntı:
Değerli meslektaşlarım...
dah dün (24.10.2011) tarihinde bölge çalışmadan İş Kazası bildirmediğimiz için 1200 tl ceza geldi ve ödedik...
Blge Çalışma Müdürlüğüne bildirim kalktı kim diyorsa çok çok yanlış bilgi veriyor... lütfen aslı olmayan ilgileri yazmayalım... cezası büyük bu işlerin

Arkadaşa katılıyorum insanları zan altında bırakmayalım.