İşyerinden İstifa Etmiş Olarak görünüyorum

Merhaba, iş hayatına yeni atıldığm için iş kanunu ile ilgili pek bilgim olmadığı için araştırmalar yaparken foruma da konu açmak istedim. Yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Benim sorunum çalıştığım işyerinden istifa etmiş olarak görünmem.

2015 yılında stajyer olarak başladığım işyerinde asgari ücretli işçi olarak çalışmaya başladım. İşe başladığımda işyerinin kendi unvanı değil de ortağının şahıs unvanı üzerine sgk da primim yatıyordu. Yaklaşık 1 sene 10 ay boyuna şahıs üzerinden primlerim yatmaya devam etti. 2017 mart ayında şirketin genel müdürü beni odasına çağırdı ve maaş kartı hesabı açılacağını bu yüzden seni şahıs unvanından şirketin unvanına alacağız dedi ve br kağıda işyerinden kendi isteğimle ilişkimi kesiyorum. Hiç bir alacağım kalmamıştır şeklinde bir yazı yazı ve imzalamamı istedi. Bende iş yerine güvendiğim için sonuçta şahıs ve şirket unvanı aynı adreste olduğu için ve genel müdüre de güvendiğim için bir sorun olacağını düşünmedim ardından genel müdüre bir sorun ile karşılaşır mıyım dememe rağmen hayır karşılaşmazsın dedi ve kağıdı imzaladım. Unvanlar ortak ve aynı adreste faaliyet gosterdikleri için bir sorun olacağını düşünmedim. Üzerinden 3 ay geçti ve sgk ile görüştüm işten istifa etmiş olarak giriş çıkış yapıldığını söylediler. Bu durumda tazminat hakkımı da elimden aldılar. Ben karşılıklı güven olduğu için imzaladım. Hala aynı adreste ve şirket unvanımda çalısıyorum. Tazminat hakkımı kazanabilmek için nasıl yol izlemem gerekiyor. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz.

imza attığınız için işiniz çok zor. baskı altında istifa ettiğinizi ispatlamanız gerekir. ispatlayabilirseniz tazminatlarınızı alabilirsiniz.

Sgkda çıkış kodunu işyerine nasıl bir yolla duzelttirebilirim. Sonuçta ben orada iki senelik çalışanım. Ortak oldukları için guvenerekten imza attım. Sadece maaş kartı hesabı açacakları için şirket unvanında olmam gerekiyormş bu sebeple imza attım. Hiç bir alacağımı alamadan istifa etmiş gorunuyorum

Şu an hala aynı yerde çalışmaya devam etmektesiniz anladığım kadarıyla.
İleride kıdem tazminatına hak kazandıracak bir sebeple sözleşmeniz sona erdiğinde , o ilk dönem çalışmanız dikkate alınmazsa, dava yoluyla talep edebilirsiniz.

İşyeri aynı adres aynı elden para aldığım genel mudur bile aynı. Sadece sgkde unvan farklı gosterildiği için tazminatom yandığını söylediler sgkdan. Sizin dediğinizden 1 yıl sure dolduktan sonra tazminat gerektiren bir durumla ayrılırsam o ilk çalıştığım unvandaki tazminat hakkımı almak için dava alabilirim oyle mi?