Kamuda Çalışan Bir Doktor İçin Kısmı Zamanlı İş Yeri Hekimi SGK Girişi Yapmak Gerekir mi?

657'li olrak çalışmakta olan birini kismi zamanlı işyeri hekimi olarak çalıştırmak istersek SGK girişi yapmak zorunda mıyız? Yoksa anlaşılan maaş üzerinden sadece gelir vergisi ve damga vergisi mi kesmeliyiz?

Olayınıza ilişkin,şu anki durumun ne şekilde olması gerektiğini net bilmiyorum (ama bence sgk-girişi yapılmalı,çok daha önce bu işlemi yapmıştım ve şu an hala sgk lı şekilde süreç devam ediyor)
Bu arada yanlış hatırlamıyorsam sn.Dr. un çalıştığı kurumdan,sizin işyerinizde çalışabileceğine dair yazı(muvafakat)da alması gerekebilir.(bu kimselerin şu anki statüsü Kurum Hekimi,bu statüde çalışanlara ilişkin o kurumda çalışan sayısı aranmıyor ama kurumundaki mesai saatleri dışında(,işyeriniz işci sayısı ve tehlike sınıfına göre uyan halde)işyerinizde çalışabilmesi için bu yazının alınmasının zorunlu olduğu/olacağı düşüncesindeyim)

İşyerine ve hekime ilişkin diğer işlemler, isg-katip sistemi üzerinden yapılıyor.

6331 sayılı Kanun gereğince işyeri hekiminizi İSG katip programından bildirmelisiniz ve programdaki sözleşmeyi de imzalamalısınız.

Bu arada yanlış hatırlamıyorsam sn.Dr. un çalıştığı kurumdan,sizin işyerinizde çalışabileceğine dair yazı(muvafakat)da alması gerekebilir.(bu kimselerin şu anki statüsü Kurum Hekimi,bu statüde çalışanlara ilişkin o kurumda çalışan sayısı aranmıyor ama kurumundaki mesai saatleri dışında(,işyeriniz işci sayısı ve tehlike sınıfına göre uyan halde)işyerinizde çalışabilmesi için bu yazının alınmasının zorunlu olduğu/olacağı düşüncesindeyim)

İşin bu boyutunu,bu işleri bilen diğer bir işyeri hekimi ile görüştüm;
İsk-katip sistemi üzerinden işlem sorunsuz gerçekleştirilebiliyorsa,son durumda bu yazıya (muvafakat yazısına)gerek yok dedi.
Bilgilerinize sunulur

İsg-katipte bir sıkıntı çıkmıyor. Sadece kafama takılan konu SGK giriş modülünden sigorta girişi yapılması gerekip gerekmediği.

İsg-katipte hiç bir sorun olmuyor. Benim esas öğrenmek istediğim SSK primi ödemek zorunda olup olmamam