Kapanış Tasdiki

Ynt: Kapanış Tasdiki

Ocak ayı içerisinde yaptırmanız gerekirdi. 31 Ocak'ın Cumartesi gününe gelmesi tasdiki şubat ayına sarkıtmaz.

Son gün 30.ocak.2009 du.
Ancak bazı noterlerin cumartesiye denk geldiği için 2.şubata sarkıttıklarını duydum.
O noterleride bulabilirmisiniz bilmiyorum tabi.

Kolay gelsin.

Notere danıştım 2 şubat son dedi !!! Sonra alo maliyeyi 4440189 aradım oda aynı şekilde noterin söylediğini doğruladı arkadaşlar. Syg

Noterlerin arasında uygulama farklılıkları var demekki.
Bende sürekli çalıştığımız notere sormuştum.
30.Ocak Cuma son dediği için, bu tarihte hepsini yaptırdım.

Kolay gelsin.

Bu yasal birşey cumartesi resmi tatil olduğu için pazartersi son gündür.

teşekkür ederim. bir sorum olacak.
Noter son kayıtın altına ''görülmüştür'' yazıp imzalayacak. Peki ben ''yansıtma hesaplarımı ve kapanış yevmiyelerimi YAZMADAN mühürletip imzalatsam'' mahkemede Cari alacağım ile ilgili olarak sorun teşkil edermi ?? syg

Merhaba;
Benim sorduğum noterde 30 ocak son dedi pazartesiye sarkmaz demişti.Sayın tarkaniz72 başka yerde sorduğunuz aynı soruya cevap vermiştim ordan bakabilirsiniz.

Ocak ayı içerisinde görülmüştür tasdiki yaptırılan yevmiyeye daha sonra şirketin iç işlemlerine ait kayıtlar yazılabilir. Önemli olan, alıcılar, satıcılar, banka vs. gibi kayıtların tasdikten sonra yapılmamasıdır.

Sn Bülent biraz önce (02/02/2009) notere sordum kapanış kayıtlarını yapmalısın dedi :( mecbur yapıpta gideceğim... tşk

Kapanış kaydınız yoksa bilirkişi defterinizi delil olarak kabul etmeyebilir. Ya da bu konuda ki kararı mahkemeye bırakan bir yorum yapıp aradan çekiliyorlar.

Kapanış kaydından sonra kasa ve kdv hareketi hariç her türlü kaydı yapabilirsiniz. Mahsup işlemleri yapabilirsniz. Sorun olmaz.

Arkadaşlar, kapanış tasdikini yevmiye ve kebir, her iki defter için de yaptırmamız gerekiyor mu?