Kasım 2007 Yeterlilik Maliyet Muhasebesi

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Kasım 2007 Yeterlilik Maliyet Muhasebesi

Ben çok fazla puan kırdıklarını düşünmüyorum açıkçası tamam 100 vermiyorlar belki 80 lik kağıda ama çokta kırmıyorlar açıkçası ben kendi durumumu anlatayım.
Temmuz sınavında ben fifo yönteme göre safha maliyetinde eşdeğer ürün sayısında formülü doğru yazdığım halde yanlış birim kullanmışım tabiiki tüm sonuçlar ufakta olsa sapmayla tam tutmuyordu.

2. soruda ise dağıtım sorusu vardı fiş ortamı verilmişti. Orada amortismanı m2 göre yapma becerisini göstermeme rağmen dağıtımları yapmışım fakat tabloya geçerken 200 yerine 20 yazmışım 2 dağıtımda 600 tl yi dağıtacağıma 420 tl dağıtmışım soru acaip şekilde doğrudan kaymış ama gidişat doğru dikkat eksikliği bariz belli olan bi cevap. Gelen notu söylüyorum 45.Ben bu kadar bile beklemiyordum açıkçası fazla bile vermişler dedim

Erin arkadaşıma katılıyorum,
Sınav Kağıtlarını gelecek haftadan itibaren okumaya başlayacaklarını sanıyorum, tam zamanı.. (okumaktaki kastım sonuçları açıklamak değil, mesaiye başlamaları..)

önceki sınavda fifo sorum doğruydu sadece toplam maliyeti sınav heyecanıyla yazmamıştım.dağıtım sorusunda amortisman dağıtım anahtarım yanlış ama sonuna kadar geri kalanın hepsi doğruydu doğal olarak rakamsal değişiklik vardı dağıtım anahtarım farklı olunca 35 verdiler. o yüzden sonuçları beklemeden umutlanmak yanlış olur.

Erın inşallah senin dediğin gibi verirler notları ama ben temmuz sınavında dağıtımı tam yapmama rağmen 50 alamadım 40 aldım.O yüzden bu sınavda 1.sorum doğru,2.sorunun yarısı doğru ama 50 alamamaktan korkuyorum.

20 gündür bir haraket yok soğumasın diye yazayım dedim bir şeyler

Maliyet muhasebesi hocalarını birlik atıyormuş denetim ve vergiyi maliye bakanlığı atıyormuş denetim ve vergide herhangi bir esneme olmuyormuş ama maliyette veya muhasebede oluyormuş gibi şeyler duydum.Yani bakıyorlar aaaaa bunu tek dersi 40-45 yazık 50 yapalım falan

Tek dersi maliyet olup ta 45- veya 40 ile kalan varmı varsa neleri yaptı kaldı açıklayabilirmi.

sonuçlar bugünde açıklanmadı.hafta sonu açıklanmaz herhalde bir bilginiz varmı

arkadaşlar sonuca az kalmakla birlikte birinci soruyu doğru yaptım yani normal kapasiteye göre ama not olarakta teorik kapasiteye görede sonuç şu olur diye bir iki kelime yazı yazdım sonucu etkilermi acaba fikri olan varmı

Soruya verdiğimiz cevaba göre aldığınız puanları yazarsak hem Komisyonun notlandırması hakkında bilgilere ulaşabiliriz hem de bundan sonraki çalışmalarda adaylara yararlı oluruz.

birim maliyet 176,25 toplam değişken maliyet 881,250 çıktı ama hala aranmadım arkadaşlar gaziantep smmm odası

teorik e göre çözüp kazanan var mı?

cochari ' Alıntı:
arkadaslar kazananları tebrik edıor diğer arkadaslara sabır dılıyorum. arandım kazanmısım sizlerle paylaşmak ıstediğim maliyet sorusunu normal malıyete gore cozup yanına bı de teorık kapasıteye gore dıyıp cozumu koymusdum ıkıncı soruyu yapamayanlar arasındayım 2 aşamaya kadar gelebılmıstım. umarım yardımcı oldugum arkadaslar vardır

ben fakülte de bu kadar zorlanmadım ...maliyet muhasebesi ne dersmiş ama yaa,,,komisyon sayesinde maliyetten son hakkıma geldim...2 defadır tek derse girilirmi yaww,,,,

ben bu maliyetten sebep dosyamı yaktım evet maalesef ne maliyetmiş. ve de ne komisyon inşallah başarırsın kolay gelsın

arkadaşlar kasım sınavında maliyet sınavına girenler, soruları ne kadar doğru yaptıklarını ve aldıkları notları yazabilirler mi? ben ve benim gibi not verme sistemi hakkında fikir sahibi olmak isteyenlere çok faydalı olacağını düşünüyorum. O kadar kötü bir psikoloji ki adamların neye göre değerlendirme yaptığını bilememek..

Kasım sınavında 1.soruyu teoriğe göre çözdüm

2.soruyuda muhsebe kayıtlarına kadar tam yaptım sadece muhasebe kayıtlarını yapmadım

Aldığım not :35

Bir arkadaşım beraber girdik 1.soruyu normale göre ama yanlış gidişatla çözmüş ikinci soruyuda safhayı da yapmış muhasbee kayıtları hariç 30 aldı

Neye ve nasıl puan veriyorlar bilmiyorum.anlamıyorum.Normali (1.soru)yapıp 50 alanda var normali yapıp kalanda

akin94k.t.m.l. ' Alıntı:
Kasım sınavında 1.soruyu teoriğe göre çözdüm

2.soruyuda muhsebe kayıtlarına kadar tam yaptım sadece muhasebe kayıtlarını yapmadım

Aldığım not :35

Bir arkadaşım beraber girdik 1.soruyu normale göre ama yanlış gidişatla çözmüş ikinci soruyuda safhayı da yapmış muhasbee kayıtları hariç 30 aldı

Neye ve nasıl puan veriyorlar bilmiyorum.anlamıyorum.Normali (1.soru)yapıp 50 alanda var normali yapıp kalanda

bu hesaba göre maliyetten kalmış bulunuyorum :( ben iki soruyu da doğru gidişatla çözdüm ama sonuçları hatalı çıkardım. sanırım bi 30 da bana verirler. ooof oof.. bu kadar çalışıp da kalmak kahrediyo adamı ya. diğer tarafta son anda smm tablosuna bakan bir arkadaş geçebilecek belki de. emeğin yanında şans da lazım demek ki. neyse herkes için hayırlısı..