Kasım 2008 Muhasebe Denetimi

Ynt: Kasım 2008 Muhasebe Denetimi

mare_nostrum ' Alıntı:
Peki 1.sorudaki denetimin temel aşamalarına ne yazdınız. Diğerlerini benzer yapmışız ama denetim aşamalarına ben denetim sürecini yazdım. O an aklıma bir şey gelmedi.
Denetim aşamaları

-Bütünlük (Tamlık)
-Varolma (Gerçeklik)
-Dönemsellik
-Mülkiyet
-Doğru Sınıflandırma
-Doğru Değerleme
-Hesap Kesimi

Bunları da açıkladım tek tek

Cüneyt sen denetimin amaçlarını yazmışsın. soruda denetimin temel aşamalarını yazınız diyordu. Tabi yinede kim doğru kim yanlış bilemiyoruz.

mare_nostrum ' Alıntı:
Cüneyt sen denetimin amaçlarını yazmışsın. soruda denetimin temel aşamalarını yazınız diyordu. Tabi yinede kim doğru kim yanlış bilemiyoruz.

haklısın ama benim de aklıma o geldi. Denetim Sürecleri olduğunu pek düşünmüyorum aslında

Neyse arkadaşlar herkes kendine göre bir şeyler yazmış. Bekleyip göreceğiz sonuçları. İyi kötü bir şeyler yazanları ve özellikle 3.soruyu yapanların kalacağını pek sanmıyorum. çünkü sınav gerçekten zordu. önceki sınava zor derken bu daha da zor geçti.

İ.S.M.M.O. Yayın no : 113

ISBN : 978-975-555-160-9

Kitap Adı: Muhasebe Denetimi
Sayfa : 527 Sayfa
Yazarlar : Denetim Standartları Komitesi
Başkan : Z.Jülide ONUR
Baş. Yrd. : M.Vefa TOROSLU
Sekreter : Nurgül GÜLMEZ KANPAK
Kom.Üye : Erkan ÇALGAN
Kom.Üye : Erkan MENTEŞE
Kom.Üye : Fatma IŞILOĞLU
Kom.Üye : Mukaddes ÖZCAN
Kom.Üye : Şükrü SAVAŞ
Kom.Üye : Zekiye AĞCA

Kitap piyasada satılmıyor gidin İSMMMO dan alın. Mavi kapaklı bir kitap, aklınıza gelen her şey var denetimle ilgili hatta soruların cevabı bile satır satır ;D

BağımsızDenetçi ' Alıntı:
İ.S.M.M.O. Yayın no : 113

ISBN : 978-975-555-160-9

Kitap Adı: Muhasebe Denetimi
Sayfa : 527 Sayfa
Yazarlar : Denetim Standartları Komitesi
Başkan : Z.Jülide ONUR
Baş. Yrd. : M.Vefa TOROSLU
Sekreter : Nurgül GÜLMEZ KANPAK
Kom.Üye : Erkan ÇALGAN
Kom.Üye : Erkan MENTEŞE
Kom.Üye : Fatma IŞILOĞLU
Kom.Üye : Mukaddes ÖZCAN
Kom.Üye : Şükrü SAVAŞ
Kom.Üye : Zekiye AĞCA

Kitap piyasada satılmıyor gidin İSMMMO dan alın. Mavi kapaklı bir kitap, aklınıza gelen her şey var denetimle ilgili hatta soruların cevabı bile satır satır ;D

bu sınavda sorulan soruların cevapları varmı peki... bizim yazdıklarımız acaba doğrumu

odayı aradım bu kitap sadece kursiyerlere veriliyormuş dediler...

mehmet_kulte ' Alıntı:

Ben bizim yeminlimizden aldım kitabı :) onunda gidip kursa gidip hazırlanacağı sınavı kalmadı odaya gidin ikna kabiliyetinizi kunlanın. Sonuçta bizde üyesiyiz ;)

mehmet_kulte ' Alıntı:

Ben bizim yeminlimizden aldım kitabı :) onunda gidip kursa gidip hazırlanacağı sınavı kalmadı odaya gidin ikna kabiliyetinizi kunlanın. Sonuçta bizde üyesiyiz ;)

Bağımsız Denetçi Kardeş,

Denetimle ilgili cevapları biliyormusun acaba? Senden ricam deha'nın yayınladığı cevaplarla o kitaptaki cevaplar aynı mı acaba? Biliyorsan bizi bilgilendirebilirmisin? Teşekkürler....

cuneytglp75 ' Alıntı:
mehmet_kulte ' Alıntı:

Bağımsız Denetçi Kardeş,

Denetimle ilgili cevapları biliyormusun acaba? Senden ricam deha'nın yayınladığı cevaplarla o kitaptaki cevaplar aynı mı acaba? Biliyorsan bizi bilgilendirebilirmisin? Teşekkürler....

syn cuneytglp75 fazla ısrar etme, belli ki salladı birşey sonrada uyduruyor birşeyler boşuna seni yalvartıyor

Arkadaşlar çok ballı bir insanmışım. Bağımsız denetçi'nin bahsettiği kitabı bir ay önce odadan istemiştim fakat vermemişlerdi. Bu gün Bir veri dairsinde arkadaşımın odasında gördüm. Bunu ben bulammaıştım. Aha dakarşıma çıktı dedim sağolsun O beyefendi de al çantana at dedi. İnceleyemedim ama Ana başlıkları itibari ile güzel kitaba benziyor.

SMMM-ÖZKAN ' Alıntı:
Arkadaşlar çok ballı bir insanmışım. Bağımsız denetçi'nin bahsettiği kitabı bir ay önce odadan istemiştim fakat vermemişlerdi. Bu gün Bir veri dairsinde arkadaşımın odasında gördüm. Bunu ben bulammaıştım. Aha dakarşıma çıktı dedim sağolsun O beyefendi de al çantana at dedi. İnceleyemedim ama Ana başlıkları itibari ile güzel kitaba benziyor.

kardeş bari sen incele de cevapları varsa bizimle paylaş

cuneytglp75 ' Alıntı:
SMMM-ÖZKAN ' Alıntı:

kardeş bari sen incele de cevapları varsa bizimle paylaş

Yahu odayı kaç defa aradım hatta gittim ama arkadaşımızın demiş olduğu kitap malesef yok.Lütfen bu konu hakkında bir şekilde bilgi alışverişi yapalım.Bu kitabı nasıl temin edebiliriz ????????

arkadaşlar,

murat dersanesi de yayınlamış cevapları internette var Denetimin 2.sorusunu bizim gibi cevaplamış. Dehanın cevapları ile uzaktan yakından alakası yok.. Bilgilerinize....

cüneyt merhaba tam site adresi yazabilir misin bulamıyorum da. bence de bizim yazdıklarımız doğru gibi inşallah öyle de olur.

mare_nostrum ' Alıntı:
cüneyt merhaba tam site adresi yazabilir misin bulamıyorum da. bence de bizim yazdıklarımız doğru gibi inşallah öyle de olur.

cüneyt gelmiyor site adresleri. sanırım reklam sayıldığı için filtreleme sorunu yaşıyoruz. özele gönderir misin?

mare_nostrum ' Alıntı:
cüneyt gelmiyor site adresleri. sanırım reklam sayıldığı için filtreleme sorunu yaşıyoruz. özele gönderir misin?

özeline gönderdim. Bir bak dön bana Kolay gele

cüneyt 1.ve 3. soruları hemen hemen aynı yapmışım. 2.soruyu ise %70i benzer şeyler yazmışım ama biraz eksik olmuş yazdıklarım o kadar. 4. soru tamamen yanlış. valla bence murata göre geçeriz. sanırım seninkilerde bunlara benzer şeylerdi.