Kasım 2008 Muhasebe Denetimi

Ynt: Kasım 2008 Muhasebe Denetimi

mare_nostrum ' Alıntı:
cüneyt 1.ve 3. soruları hemen hemen aynı yapmışım. 2.soruyu ise %70i benzer şeyler yazmışım ama biraz eksik olmuş yazdıklarım o kadar. 4. soru tamamen yanlış. valla bence murata göre geçeriz. sanırım seninkilerde bunlara benzer şeylerdi.

Ben birinci soruda riskin tanımını yaptım denetçi ile bağlantısını yazdım. Denetim aşamaları yok.
2.soru da ise ben burdan tam puan alacağımı düşünüyorum
3.soru da doğru
4.soru da ise önemlilik,riskten bahsettim artık verirlermi bilmiyorum.

Ama geçen sınavda maliyet muhasebesinden dehanın doğru olsaydı 2.soru ben kalmıştım. Ben murata göre yaptım 79 geldi

herhalde geçeriz diye düşünüyorum...

valla bence de geçeriz. deha beni baya umutsuzlaştırmıştı. bu arada sağolasın bilgi için. ben denetim aşamalarını da yazmıştım sanırım ordan da tam puan gelir. bak görürsün ikimizde geçicez. sınav sonuçları açıklandığında belgelerimizi almış olucaz içime doğdu:) senin sonucun da iyi gelir bence.

arkadaşlar murat dersanelerinin linkini özelden gönderir misiniz?

merhaba arkadaşlar, denetimde 4.sorunun cevabını bulan var mı.. ben kitaplardan araştırdım ama ulaşamadım...dershane cevaplarından ziyade genel kabul görmüş hocaların kitaplarından baktım bulamadım.. hasal kaval, ersin güredin ve ömer dumanın kitaplarında yok veya ben bulamadım. yardımcı olabilir misiniz?

SORU 4 = Bağımsız denetçinin açılış bakiyeleri ile ilgili olarak elde edilmesi gereken kanıtların yeterliliği ve uygunluğunu belirleyen şartlar ve faktörler nelerdir. kısaca açıklayınız.

1 ve 4 sorunun net cvp olduğu yer neresidir ???ben sadece ömer dumandan çalışmıştım yetersiz geldi :(

HAZAN ' Alıntı:
1 ve 4 sorunun net cvp olduğu yer neresidir ???ben sadece ömer dumandan çalışmıştım yetersiz geldi :(

Onun net cevabı bence yok. Yorumla alakalı olduğunu düşünüyorum. Peki 2 ve 3.soruyu yaptıysan zaten 50 puan garanti diğerlerine de yorumunu yazdıysan verirler bence geçersin yani....

arkadaşlar,

Sesiniz çıkmıyor... Nerelerdesiniz?

Merhaba,

Herkes çok yoğun herhalde kimse birşey yazmıyor. Ben yazayım dedim. Nasılsınızzzzzz??????

Aralık ayında nescafe gibi 3ü bir arda şeyler var :)haberiniz varmı? :)

Arkadaşlar merhaba, benimde cevaplarım 50 almaya yetermi sizce. bi bakabilirmisiniz.
1. soruda riskle alakalı alakasız bazı şeyler yazdıktan sonra müşteri seçimi ve işin kabulü, denetim planı yapılması,denetim faaliyetinin yürütülmesi,denetim faaliyetinin tamamlanması,denetim raporunun hazırlanması yazdım.
2.soruda denetçi müştereken ve müteselsilen sorumludur dedim. işletme yönetiminden aykırılıkların düzeltilmesini ister. Düzeltilmezse yetkili merciilere bildirir. Kendi sorumluluğundan kurtulmuş olur yazdım.
3.soruda -toplanan kanıtın denetimle ilgili olması, denetlenen döneme ait olmasıi katlanılan maliyet, anakütlenin büyüklüğü, kanıtın niteliği yazdım ve güvenilir olması için ; objektif olması ve firma dışından elde edilmesi yazdım
4. soruda - açılış bakiyelerini doğrular nitelikte olması, anakütle içindeki büyüklüğü, açılış bakiyelerinin bir önceki dönem sonuçlarını gösterdiğinden bir önceki dönemin denetim raporunun incelenmesi, kapanış kayıtları ile karşılaştırma, doğrulama mektupları ile karşılaştırma, kanıtın maliyeti gibi benzeri şeyler yazdım. sizce 50 alabilirmiyim 4.girişim

1,2 ve 3 bende aynı şeyleri yazdım ama 1 soruda riskli denetimin safhaları değişik cevaplara baktıysanız, bende 50 alırım diyodum ama sanmıyorum...umudetmekte istemiyorum diğer sınavda geçerim diyodum kaldım üzüldüm :( şimdi ise beklentisizim yani

Ama ben umut etmek istiyorum :) geçen 2 sınavda da 43 ile kaldım. cevaplar bundan kötüydü. bir daha denetim çalışmak is-te-mi-yo-rum ve son hakkım kaldı

benim geçen ilk girişimdi ve daha fazla şey yazmıştım 60 falandı beklediğim aldığımsa 43 :( bunlar 43 ezberlemiş sanırım herkese aynı enterasan... çalışma konusuna gelince, inanın kimse istemiyor inş güzel sonuçlar gelir...

HAZAN ' Alıntı:
benim geçen ilk girişimdi ve daha fazla şey yazmıştım 60 falandı beklediğim aldığımsa 43 :( bunlar 43 ezberlemiş sanırım herkese aynı enterasan... çalışma konusuna gelince, inanın kimse istemiyor inş güzel sonuçlar gelir...

Hazan bence pozitif düşünmek gerekiyor. Senin herhalde geçme gibi bir umudun yok. Bu site de insanlar birbirinden etkilenmekte Bence böyle şeyler yazmamak gerekiyor.

cuneytglp75 ' Alıntı:
HAZAN ' Alıntı:

Hazan bence pozitif düşünmek gerekiyor. Senin herhalde geçme gibi bir umudun yok. Bu site de insanlar birbirinden etkilenmekte Bence böyle şeyler yazmamak gerekiyor.

nasıl yani böyle şeyler ??? fikirimi belirttim sadece... yaptığınız eleştiri ise aklımın bir kenarında kalır ama ben eskisi gibi düşüncelerimi ve ne hissediyosam açık açık belirtirim...burdaki amaçta zaten paylaşmak ama gerçekleri...geçme konusuna gelince bu sınavdan yok bu doğru... ama hala bu sınavlarla başedebilecek hırsım, umudum, gücüm mevcut ;)

saygılar...ii çalışmalar

hoşgeldiniz bağımsız denetçi,

şu kalın denetim kitabının adını tekrar söylermisiniz?

HAZAN ' Alıntı:
hoşgeldiniz bağımsız denetçi,

şu kalın denetim kitabının adını tekrar söylermisiniz?

Daha soruların cevapları bile tam olarak belli değil. Dershanelerin verdiği cevaplar birbirinden farklı. Birde denetim dersinde tam cevabı yakalamak çok zor. Çünkü sorduları sorular genelde yoruma dayalı sorular. Bu sınavda da 3.soru hariç diğer sorular yorum sorusuydu. Okuyan kişinin insafına kalmış birazda